„Hradec má kvalitní tým. Máme o něm spoustu informací z utkání s Opavou a Karvinou. Sledovali jsme jejich DVD a pozor si musíme dát především na Kaufmana, který do týmu přišel z Německa a na útočníka Černého,“ má jasno trenér Ústí Svatopluk Habanec.

Ten bude v utkání postrádat hned několik opor. „Chybět bude určitě ještě Šmrha a uvidíme jak to dopadne s Valentou a Karlíkem. Prvně jmenovaný je nachlazený a má horečky, druhý má potíže se zádama,“ vysvětluje Habanec a dodává: „Ale zdraví už jsou Džuban s brankářem Novákem. Pokud Radim Novák řekne, že je stoprocentně připravený, tak bude chytat. Pořád zůstává jedničkou našeho týmu, i když jsme rádi, že se dařilo Porcalovi.“

A s jakou hrou vyrukují Severočeši na půdě svého soupeře? „Budeme hrát jako proti Slovácku. Ze zabezpečené obrany, s tím, pokusit se využít nějaký z rychlých brejků. Musíme dát první gól, v takovém případě pak můžeme pomýšlet na body,“ říká kouč.

Napraví hráči domácí prohru s Karvinou? To se uvidí. „Ten zápas s Karvinou ve mě stále je. Jen mě mrzí negativní reakce fanoušků. Za poslední tři roky jsme nikoho takhle nepřehrávali. Jenže jsme neměli štěstí a nevyužili jsme šance,“ mrzí trenéra Habance.