Domácí šli rychle do vedení, když střelu Dvořáka stačil gólman Novák ještě vyrazit, ale proti dorážce Fischera už byl bezmocný.

Po půlhodince hry nedosáhl Dvořák na střílený centr Rezka , ale pak přišly chvíle hostí. Nejprve brankář Lindr vyrazil dělovku Volka a nevyzrál na něho ani dorážející Rudnytskyy, ale ve 38. minutě po rohu vyrovnal efektní patičkou Valenta. Hektický byl závěr první půle. Domácí opět dostala do vedení přesná hlavička Dvořáka, ale ještě před odchodem do kabin vyrovnal po centru Valenty Martykán.

Pět minut po přestávce však opět vrátil vedení domácím aktivní Dvořák a po dvou trefách Kaufmana už byl stav 5:2, který vydržel až do konce.

„Po přestávce jsme propadli ve všech herních činnostech, nevyhráli jsme jediný souboj a během chvíle třikrát inkasovali. To už jsem se modlil, aby byl konec,“ tvrdil kouč Ústí Svatopluk Habanec a dodal:

„V první půli jsme dali dvě branky a drželi šanci na dobrý výsledek, ale při třetím gólu Novák špatně vyběhl, přišla domácí smršť a bylo po nadějích.“


Hradec Králové – Ústí 5:2 (2:2)

Branky: 40. a 50. Dvořák, 56. a 62. Kaufman, 5. Fischer – 38. Valenta, 44. Martykán
Rozhodčí: Adámek – Pospíšil, Marek

Ústí: Novák – Dvořák, Džuban, Valenta, Bartoš – Franc, Martykán (82. Rosocha) – Škoda –Volek, Benčík (67.Veverka) – Rudnytskyy