Výborná návštěva

Na úvodní derby I. B třídy s Vaňovem zavítalo do Chuderova 440 diváků. „Je perfektní hrát před takovou kulisou. Do azylu v Neštěmicích na nás chodilo pouze dvacet věrných fandů. Hráči se návštěvě chtěli předvést a vyhrát. Nic nevypustili a opravdu všechno tomu podřídili.

Po bezbrankovém poločase jsme šli ve druhé půli do vedení po krásné přihrávce Jarošíka na Guttmanna, který se ranou z vápna nemýlil. Vaňov dokázal srovnat také parádní brankou po narážečce a střele z první. Souboj skončil remízou, ale výhře jsme byli blíže podle mého my. Vypracovali jsme si pět vyložených šancí, Vaňov asi dvě. Zejména Jarošík zahodil dvě jasné příležitosti. V jedné už obešel kličkou gólmana, ale pokazil zakončení. Místo aby skóroval, vracel míč před bránu, což už hosté ubránili,“ posteskl si trenér Chuderova.

Jeho vaňovský protějšek Richard Charvát viděl remízu jako spravedlivou dělbu bodů. „První poločas byl z obou stran opatrný, v závěru jsme si ale vypracovali velkou šanci, ve které Machek nedal gól do prázdné bránky. V úvodu druhé půle jsme po chybě inkasovali, ale právě to nás nastartovalo k výbornému výkonu, kdy jsme začali ovládat střed hřiště a zaslouženě vyrovnali. Hrálo se nahoru dolů, šance rozhodnout zápas byly na každé straně. Hrál se pěkný fotbal.“


Chuderov – Vaňov 1:1 (0:0)

Branky: Guttmann – Rytíř
ŽK: 0:1
Rozhodčí: Petráček
Diváků: 440

Chuderov: Ondrka – Šindelář, Dvořák, Tikovský (78. Hladík), Lučka – Žárský, Gabriel, Kratochvíl, Vobecký – Guttmann (72. Špaček), Jarošík

Vaňov: Kalina – Bouša, Bárta, Vaňkát, Protschke – Houda (46. Zikmund), Jelínek, Machek, Příhoda – Dvořák J. (71. Martinů), Rytíř.