Severočeši působili ustrašeným dojmem a po prohře 1:3 se dál krčí u dna druholigové tabulky.

Skóre zápasu se poprvé měnilo po půl hodině hry, kdy ve vápně napřáhl Cigánek a jeho tečovaná střela proletěla až za záda ústeckého brankáře Nováka. Druhý hřebíček do pomyslné rakve Severočechů zatloukl krátce před přestávkou Halaška, který se neohroženě vrhl mezi dva obránce, dostal přihrávku vzduchem a z voleje poslal krásnou střelou míč pod břevno ústecké branky.

Ústečtí hráči do druhého poločasu pustili na hřiště druhého útočníka, ale i on to měl proti skvěle organizované obraně hostů složité. Opavští už se nikam nehnali a spíše hlídali výsledek. Když v 85. minutě zvýšil Kiša na 3:0, začali ústečtí diváci houfně opouštět stadion. Možná tak ani neviděli branku Volka, který o čtyři minuty vyškolil brankáře hostujícího týmu a snížil tak na konečných 1:3.

„Jsem zklamaný z hráčů na kterých by to mělo stát. Nejsou schopní předvést ani průměrný výkon a budu se zabývat myšlenkou, jestli mám dále působit v tomhle mužstvu,“ řekl po utkání smutným hlasem trenér Ústí Svatopluk Habanec a pokračoval: „Samozřejmě nechci opouštět tuhle loď, ale jestliže to mužstvo není schopné v osobních soubojích odehrát svůj standard, tak je to k zamyšlení. Po tomhle výkonu vypadáme jako kandidát sestupu ČFL a ne druhé ligy. Za ten výkon jsem se až styděl,“ přiznal Habanec.

„Tohle byla ostuda. Hráči se chtějí živit fotbalem, ale měli by být soudní a přemýšlet o tom, jestli by radši neměli jít do práce,“ nebral si trenér Ústí servítky.

FK Ústí n. L. – Slezský FC Opava 1:3 (0:2)

Branky: 89. Volek – 30. Cigánek, 45. Halaška, 85. Kiša. Rozhodčí: Bílek J. – Moudrý, Kovařík. ŽK: Veverka – Víšek. Diváci: 782.

Ústí: Novák R. – Škoda, Valenta (51. Bartoš), Džuban, Dvořák – Franc, Fousek (46. Veverka), Martykán, Volek, Benčík (73. Krejčíř) – Rudnytskyy.

Opava: Novák O. – Kolínek, Horka, Mezlík, Víšek – Partyš, Barteska (87. Wirth), Cigánek, Kiša – Šultes (78. Jelínek), Halaška (65. Půda).