Před týdnem byly na programu čtyři derby zápasy, tentokrát mužstva z regionu změří síly v I. B třídě ve Svádově a Chlumci.

Krajský přebor

Derby přineslo první výhru v soutěži Střekovu, který překvapivě zvítězil v Neštěmicích 4:2. V dalším pokračování soutěže hrají oba týmy dnes od 17 hodin. Střekov bude mít výhodu domácího hřiště, když hostí Modrou. Soupeři se start nevydařil, nemá ještě ani bod a na Osadu přijede s vizitkou nejhorší obrany v soutěži, když celek z Děčínska inkasoval již třináct branek. Neštěmice vyrazí na Teplicko, kde změří síly s Proboštovem.

I. A třída

Trojice ústeckých zástupců Ústecka ještě v nové sezoně nebodovala a i když má ve 3. kole kompletně výhodu domácí trávy, čekají ji těžké prověrky. Přestanov přivítá překvapivého lídra tabulky z Krupky a nováček z Teplicka zatím ještě neinkasoval. Libouchec bude doma hostit Lovosice, které také oba zápasy vyhrály a hořkost porážky ještě nepoznal ani Milešov, který hraje ve Velkém Březně. Všechna střetnutí mají výkop v 17 hodin.

I. B třída

Jako první z regionu vstoupí do třetího kola fotbalisté Chuderova, kteří budou o premiérovou výhru na novém trávníku usilovat v souboji s celkem Březin, který bude zahájen dnes v 10.45. I zbý­vajících sedm týmů z Ústecka hraje dnes. Tradičně ve 14.30 bude zahájeno derby v Chlumci, kam se vydají Chabařovice, které zatím měly dvakrát výhodu domácího hřiště a získaly plný počet bodů.

Vedoucí celek skupiny A ze Svádova změří od 16 hodin v dalším derby síly s mojžířskými fotbalisty a zbývající střetnutí mají výkop v 17.00. V Povrlech se utkají nováčci a domácí tým bude usilovat o první vítězství po návratu do krajských soutěží proti Františkovu a celky Vaňova a Trmic vyrazí na Litoměřicko. Prvně jmenovaný tým bude hostem Úštěku a Trmice hrají v nedalekých Liběšicích.