Teď stojí před ústeckými fotbalisty další těžká zkouška. Na městský stadion totiž přijede aktuálně třetí tým 2. ligy Jihlava. A tým s postupovými ambicemi bude mít na Severu Čech jasný úkol! Chce zde totiž ukořistit tři body.

Na půdě čtrnáctého týmu druholigové tabulky by to jihlavský celek nemusel mít nadmíru složité. Ústečané mají s dvanácti obdrženými brankami v pěti zápasech nejhorší obranu v soutěži, třikrát v řadě prohráli a odborníci už je pasují na sestupující tým.

Ustrašení nebudou

Ústečtí hráči ale zítra chtějí odvážným předpovědím učinit přítrž. Jejich cílem je na domácím hřišti favorita zaskočit. „Rozhodně nebudeme hrát ustrašený fotbal. Po tom výkonu s Opavou jsme si vyříkali pár věcí ohledně defenzívy a osobních soubojů a hráči si uvědomili, kde byly chyby. Na zápas s Jihlavou se těšíme a chceme vyhrát,“ hlásí trenér ústeckého celku Svatopluk Habanec, který bude v utkání postrádat nemocného Šmrhu a nejspíš i dvojici Karlík–Valenta. „Karlík už vyléčil problémy se zády a Valenta je po otřesu mozku. Nevíme, jestli je do zápasu nasadíme,“ přiznává Habanec.

Na ústecké hráče v domácím prostředí nečeká snadný úkol. Vždyť Jihlava ještě nedávno objížděla stadiony v nejvyšší soutěži a jejím cílem je se mezi elitu co nejdříve vrátit. „Jihlava má kvalitní a velice silný tým. Sledovali jsme jejich hru na videu a víme, že umí hrozit především ze standardních situací. Musíme ohlídat především kanonýra Faldynu,“ má jasno Habanec a pokračuje: „Jsme na ně ale připraveni a chceme odčinit ten poslední domácí zápas s Opavou. Budeme hrát ze zabezpečené obrany a věřím, že pokud vstřelíme první gól, tak budeme v utkání bodovat,“ myslí si ambiciózní kouč.

V loňském ročníku druhé ligy se oba celky střetly dvakrát. Doma sice jihlavští hráči Ústí porazili vysoko 3:0, ale na městský stadion v Ústí nevzpomínají zrovna v dobrém. Tady totiž dlouho prohrávali a vyrovnat na konečných 1:1 se jim podařilo až v závěru střetnutí.

Jak dopadne zítřejší souboj? To se ukáže už v 17 hodin.