Během jediného týdne absolvovali svěřenci kouče Svatopluka Habance dvě odlišné bitvy. Zatímco v utkání s Opavou předvedli matný výkon a mohli být rádi za prohru 1:3, proti jihlavskému týmu nejednoho fanouška mile překvapili. Kdo čekal, že hráči z Vysočiny v Ústí bez problémů zvítězí, ten se mýlil. Ústečtí hráči byli fotbalovější a jejich sok se do poslední chvíle strachoval o výsledek.

Už v první půli Severočeši několikrát zahrozili. V 5. minutě zklamal Veverka, který se ocitl tváří v tvář brankáři hostí a trefil pouze jeho. O čtvrt hodiny později vyděsil jihlavské příznivce bombou z dálky Volek. Jeho pokus ale Vojáček zneškodnil. Jihlavští hráči se za celý zápas nezmohli téměř na nic. Světlými výjimkami byly dalekonosné pokusy Faldyny a Rabušice. Ty ale Novák vyrazil.

Největší šanci utkání měl ve druhé půli na kopačce domácí stoper Džuban, ale jeho pokus trefil jen brankáře Vojáčka na brankové čáře. „Měl jsem to na lopatě, ale nedal jsem to. Je to smůla. Šancí jsme měli hodně, vyhrát jsme mohli minimálně 2:0. Remíza je pro nás zklamáním,“ litoval po utkání ústecký bek.

Severočeši po třech prohrách v řadě konečně bodovali. V utkání s Jihlavou ale měli na víc. „Zápas byl opravdu smolný. Po utkání s Opavou jsme se výkonnostně zvedli. Jihlava byla silným soupeřem, ale více brankových příležitostí než soupeř jsme měli my. Šance Džubana volala po gólu. Bohužel jsme ale nedosáhli na vytoužené tři body,“ litoval po utkání kouč Habanec a dodal: „S výkonem hráčů jsem celkem spokojený, bohužel nám ale chyběl gól ke stoprocentní radosti.“

„Domácí byli silní ve standardních situacích, což jsme předpokládali a dobře jsme se na to připravili. V prvním poločase jsme předvedli nevýrazný výkon a v defenzívě to bylo slabé. Ve druhé půli už to z naší strany bylo lepší, agresivnější. Gólově jsme se ale neprosadili a tak zápas skončil remízou,“ dodal k utkání trenér Jihlavy Karol Marko.

FK Ústí - Jihlava 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu – Lhoták, Štěrba. ŽK: Dvořák – Vepřek, Cihlář. Diváci: 646.

Ústí: Novák R. – Dvořák, Valenta, Džuban, Krejčíř – Škoda, Rudnytskyy, Volek, Martykán, Benčík – Veverka (63. Karlík).

Jihlava: Vojáček – Da Silva, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Veselý (69. Dupal), Gába, Schneider, Cihlář – Rabušic, Faldyna (72. Urban).