Oba týmy od sebe ve středu tabulky dělí pouhé tři body, takže o náboj souboje je postaráno. Hráčům Ústí však hraje do karet znovuzískané sebevědomí po sérii třech mistrovských zápasů bez ztráty bodu.

„Naše dobré výsledky z posledních zápasů se snažím srážet dolů, někteří hráči totiž už automaticky počítají s tím, že to tak půjde pořád. Já říkám, že to byla nutnost, na které teď musíme dál stavět. Odpoutali jsme se ode dna tabulky a chce to v dobré práci dál pokračovat. Týmy ze spodních pater nejsou daleko a v klidu nás určitě nenechají,“ řekl o náladě v ústeckém mančaftu trenér Svatopluk Habanec.

Před měsícem se Ústí s Mostem setkalo v pohárovém zápase, které pro Armu rozhodly až penalty.

„Páteční utkání bude diametrálně odlišné, v poháru za Most nenastoupilo šest hráčů ze základní sestavy. K zápasu jedem s pokorou, máme na vědomí, jak Most nedávno otočil souboj se Slováckem nebo že minulý týden prohrál s Jihlavou až v nastavení. Informací mám o domácích dost, vždyť s jejich trenérem Robertem Žákem jsem dříve za Ústí hrával, Budeme spokojení se ziskem bodu,“ sdělil Habanec.

Ústecký trenér zároveň podotkl, že naplno už po zranění trénoval tvůrce hry Martykán i stoper Džuban, který měl ale delší herní pauzu.

„Variant naší sestavy je hodně a rozhodnu se až před zápasem. V týmu je od příchodu útočných posil Pilíka, Nádeníčka a Vondráška velká konkurence, což se projevuje i na tréninku, který má kolikrát větší náboj než zápas, jak se chtějí kluci ukázat. Říkám, že utkání může hrát jen ten, kdo něco ukáže na tréninku, takže podle toho se budu řídit i při sestavení týmu pro zápas v Mostě,“ odkryl svoji trenérskou filozofii kouč Habanec.