Derby na hřišti Baníku začalo svižně a už v 6. minutě mohl dostat Ústečany do vedení talentovaný sniper Vondrášek. Jeho šanci ale zmařil skokem pod útočníkovy nohy brankář Mostu Paleček.

Ve 31. minutě bojovného utkání už ale domácí brankář musel lovit míč ze sítě. Kapitán Ústí Dvořák se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně soupeře a skóroval. O šest minut později mohl zvýšit útočník Nádeníček, ale Paleček se proti jeho střele vyznamenal.

Ve druhém poločase se osmělili i mostečtí fotbalisté. K přímému kopu z hranice pokutového území se v 70. minutě postavil domácí Franěk a trefil tyč hostující branky. Na druhé straně mohl o chvíli později Ústečanům pojistit vítězství aktivní Vondrášek, ale v úniku se proti brankáři Palečkovi neprosadil.

V předposlední minutě ještě mohl vyrovnat agilní Franěk, ale zády k brance nůžkami jen přestřelil Novákovu svatyni. Tři body za vítězství 1:0 si tak odvezli Ústečané.

„Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Na zápas jsme se připravili a uhráli jsme to,“ radoval se po utkání obránce Ústí Jaroslav Škoda, který ještě v minulé sezoně oblékal mostecký dres.

Diváci si na stadionu pěkné podívané neužili, spíš než fotbal byl k vidění boj o každý metr hřiště. „Nebyl to krásný zápas, fotbal dnes trochu plakal,“ přiznal trenér Ústí Svatopluk Habanec a pokračoval: „Duelu by slušela remíza. Všechny zápasy předtím jsme odehráli diametrálně odlišně,“ přiznal.

Na straně domácích zavládl po konečném hvizdu smutek. „Bolí to hodně, dostali jsme gól ze standardky. Na konci zápasu jsme je zmáčkli, ale nic tam nespadlo,“ litoval po utkání nejaktivnější hráč domácích Karel Franěk a dodal: „Hrozně se nadřeme na gól. Je to i tím, že dnes jsme zaspali první poločas,“ sypal si popel na hlavu.

Jeho slova potvrdil i kouč Mostu Robert Žák. „První poločas byl z naší strany hodně špatný. S tímto zápasem nemůžu být spokojený vůbec. Při standardce jsme si nepohlídali hráče a inkasovali,“ kroutil hlavou kouč.

Most – Ústí 0:1 (0:1)

Branka: 31. Dvořák
Rozhodčí: Franěk - Teuber, Štěrba
ŽK: Štumpf, Tonev – Martykán, Nádeníček, Vondrášek
Diváci: 1790

Ústí: Novák - Škoda, Valenta, Džuban, Dvořák - Pilík (60. Franc), Volek, Martykán, Benčík (82. Rudnytskyy) - Nádeníček (84. Karlík), Vondrášek
Most: Paleček - Loos, Webster, Tonev, Trubila - Hrechishka (46. Schut), Štumpf, Hofmann (63. Boutasgount), Sigmund - Franěk, Mrkvička (68. Jedinák)