Ústecký odchovanec se ale v hvězdném kádru účastníka Mattoni NBL pomalu ale jistě rozkoukává. V utkání s Novým Jičínem odehrál 16 minut a na palubovce byl vidět.

Tondo, v Děčíně dostáváte v poslední době více prostoru, jste za to rád?

Já jsem rád za každou minutu, kterou strávím na palubovce. Nicméně musím přiznat, že proti Novému Jičínu to nebyl žádný zázrak.

Protože jste prohráli? Co vlastně nakonec rozhodlo tu bitvu ve váš neprospěch?

Náš hlavní problém byl v obraně Pick and rollu. Dělali jsme obrovské chyby a kvalita soupeře byla obrovská, takže nás dokázal trestat.

Jak moc vás ubíjel fakt, že jste několikrát dotáhli náskok a Nový Jičín vám opět odskočil?

Těžko říct. Byly to naše chyby, nemá cenu se na nic vymlouvat. Nový Jičín potvrdil, že je kvalitním týmem. Myslím si, že jsme na ně v domácím prostředí měli, nicméně teď už je to jedno. Je potřeba se soustředit na další kola. Máme před sebou tři těžké zápasy. Doma Pardubice a Ostravu, Poděbrady venku. Musíme třikrát vyhrát, abychom na tenhle zápas mohli zapomenout.

Nový Jičín před zápasem s vámi rozdrtil doma Prostějov, nezalekli jste se tedy svého soupeře trochu ještě před jeho příjezdem?

To určitě ne. Věděli jsme, že je Kunín doma silný, ale to jsme i my. I tentokrát jsme chtěli využít domácího prostředí, kulisa byla fantastická jako vždycky. Nelekli jsme se, neměli jsme z nich přehnaný respekt, byli jsme na ně dobře připravení, ale neubránili jsme základní věci.

Před letošní sezonou jste do Děčína přišel z mateřského Ústí, které sestoupilo. Sledujete výsledky týmu i nyní?

S klukama jsem pravidelně v kontaktu, sleduju jak hrajou i jak trénujou či kdo je zraněný a kdo ne. Jakmile mám volno, tak jsem i na zápasech.