Pokud na svém pažitu tým Slovácka Severočeši potrápí a urvou minimálně bod, nesmí si Habanec a spol. až do 12. prosince oholit knírek. „Ano, tato sázka platí,“ přiznává s úsměvem kouč druholigového týmu a pokračuje: „Platí to na mě, Petr Fouska, Standu Pelce a podle původních plánů do toho měl jít i Pepík Kolenatý, ale ten se toho teď začal bát,“ směje se kouč aktuálně pátého týmu tabulky.

Ústečtí fotbalisté už osm zápasů v řadě neprohráli a před posledním duelem ve Fulneku se dokonce mohli chlubit sedmi výhrami za sebou.
Že stále pochybujete v úspěch jejich sázky? Možná vám napoví sám trenér: „Slovácko jsme porazili už třikrát v řadě, z toho dvakrát na jejich hřišti. Už z nás asi mají mindrák,“ říká Habanec.

Vzápětí ale uznává kvality soupeře. „Mužstvo nemají špatné, jen letos ztrácí moc bodů doma. Před sezonou byli kandidátem na postup a rozhodně nám mají co vracet,“ říká lodivod Ústí. „Před posledními dvěma zápasy letošního roku jsme si řekli, že chceme urvat z každého duelu minimálně bod. Teď bychom ale rádi zvítězili, už proto, že hrajeme doma a chceme tuto část sezony zakončit třemi body. Kluci mají skvělou sérii a jsou nažhavení. Věřím, že uspějeme,“ říká kouč a nevadí mu ani fakt, že ho jeho svěřenci v případě úspěchu donutí k tomu, aby si nechal růst knír. „Už týden na tom pracuji, ale jelikož jsem byl ve škole, tak jsme se neviděli. To budou v neděli kluci koukat, jakej mám kartáč,“ směje se trenér, kterému budou v utkání chybět marodi Šmrha, Stárek, Karlík a Nádeníček.

Boj o body, prodloužení série i netradiční sázku se rozhoří v neděli ve 13.30 a pro fanoušky domácích bude uzavřen vstup z ulice Vinařská.