V případě prohry by přitom museli sami aktéři nedělního souboje chodit zarostlí ve tváři. „Tu sázku nám trenéři oznámili na tréninku a i když se nám to moc nelíbilo tak to k tomu patří. Byl to hec a s klukama jsme si v kabině řekli, že takhle vypadat nebudem. Byli jsme rozhodnutí, že nesmíme prohrát,“ přiznal se smíchem na tváři hrdina duelu Michal Valenta. Ten Slovácku nadělil dvě branky a výraznou měrou se tak podílel na konečném vítězství Ústečanů. Další branky přidali záložník Benčík a útočník Pilík.

„Musím přiznat, že z těch posledních devíti zápasů bylo Slovácko týmem, který nás jako jediný na začátku dostal na patnáct minut pod tlak. Jenže jsme se z toho dostali a vstřelili branku. Pak už jsme na hřišti koncertovali a spadlo nám tam všechno do čeho jsme kopli,“ radoval se po utkání trenér ústeckých hráčů Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci vyhráli osmý zápas z posledních devíti a hořkost porážky poznali naposledy dvanáctého září. „Takovou sérii tady nepamatuje asi nikdo, já teda určitě ne,“ přiznal střelec zápasu Valenta. I přes sprchu šampaňského, kterou se po utkání hráči vzájemně kropili ale trenér Habanec krotí euforii aktuálně pátého týmu soutěže. „Musíme zůstat nohama na zemi a myslím si, že pokud uděláme ještě sedm bodů, tak jsme zachráněni,“ dodal s úsměvem kouč jehož tým ztrácí pouhé tři body na lídra Bohemians 1905.

FK Ústí n. L. – 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 22. a 76. z pk Valenta, 45. Benčík, 58. Pilík. Rozhodčí: Hrubeš, Filípek, Teuber. ŽK: Randa, Ineman, Stýskala (všichni Slovácko). Diváci: 909.

Ústí: Novák – Škoda, Džuban, Valenta, Krejčíř – Franc (80. Bartoš), Volek, Martykán, Benčík – Pilík (75. Rudnytskyy), Vondrášek (62. Veverka).

Slovácko: Filipko – Němčický, Formánek, Ineman, Lysoněk – Stýskala, Randa (79. Reinberk), Berger, Kubáň – Čtvrtníček (46. Chmelíček), Sládek (56. Matůš).