První výhry se Velké Březno dočkalo ve 4. kole na hřišti Soběchleb (4:1), pak po dalších porážkách skončil u týmu trenér Jirkovský. Jeho nástupce Jiří Baytalon však získal s týmem také jen tři bodíky za domácí vítězství 2:1 se Šluknovem. Předseda oddílu Václav Lukáš slibuje do jarní části soutěže velké změny v kádru.

Hlavně domácí bilance je hodně tristní, sedm zápasů, pouhé tři body a skóre 8:21?Kde hledat příčiny neúspěchu?


Jako obvykle došlo před zahájením nového ročníku k částečné obměně kádru, kdy některým hráčům skončilo hostování, jiným bylo prodlouženo a další hostovat přišli. Víme, že stav, kdy jsme závislí na výpomoci fotbalistů z jiných klubů není ideální, ale doba, kdy kádr stál na kmenových hráčích našeho oddílu a okolí, je bohužel minulostí. Paradoxem však je, že s těmi, kteří v týmu zbyli, bylo nejvíce problémů. Cimpl, J. Kratochvíl, M. Dvořák a V. Demčenko toho natrénovali a odehráli poskrovnu, Pošík se přes řadu slibů vůbec nezapojil a Kulhánka jsme sice v průběhu podzimu přemluvili, aby opět začal, ale na prvním tréninku se zranil.

Kde mužstvo na podzim nejvíce tlačila bota?

Jednoznačně na postu stopera, kde se neúspěšně vystřídala řada hráčů, navíc útočníci Rába s Pavlíkem nenahradili dvojici Šonda – Franěk a tři góly na jejich kontě je žalostně málo. Martínek neplnil v záloze úlohu tvůrce hry, z nouze nastoupil v útoku a nakonec byl se čtyřmi góly naším nejlepším podzimním střelcem.

V polovině podzimu jste tedy sáhli k výměně trenéra…


Po sedmém kole jsme se pokusili zastavit krizi výměnou koučů. Skončil náš dlouholetý trenér Jirkovský, s ním i asistent Klaser, ale Jiří Baytalon pád na dno tabulky nezastavil. Naopak pod jeho vedením přišly porážky v klíčových duelech se stejně ohroženými týmy Libouchce, České Kamenice a Rumburku. Jak je vidět, v trenérovi to není a sypat popel na hlavu si musí samotní hráči.

Situace před odvetami však není ztracená, že?


O sestupu se pravděpodobně rozhodne mezi poslední pěticí v tabulce po podzimu. Jsme sice poslední, ale bodové odstupy jsou minimální. Záležet bude i na tom, jak se nám podaří přebudovat tým, kdy chceme zachovat zdravé jádro a maximálně využít vlastních zdrojů. A samozřejmě i na poctivosti v nepopulární zimní přípravě.

Jak bude příprava na jarní část vypadat?


Začínáme 8. ledna 2009 a střídavě budeme trénovat v hale i na venkovních terénech. Od 17. 1. do 28. 2. budeme o víkendech pravidelně hrát na turnaji na umělé trávě v Neštěmicích a v březnu nás pak čekají ještě před zahájením jarních odvet na konci měsíce přípravná střetnutí.

A v jakém stadiu je avizovaná obměna kádru?

Ke změnám určitě dojde, nepočítáme minimálně s polovinou hráčů, kteří u nás byli na hostování. Chceme, jak jsem již říkal, do přípravy zapojit maximum hráčů z vlastních zdrojů a o hostování máme zájem jen u těch fotbalistů, kteří chtějí poctivě trénovat a bojovat za náš klub. O konkrétních jménech je zatím předčasné hovořit, vše je momentálně ve stadiu jednání s hráči a jejich kluby.