Trenéra chabařovického týmu Miroslava Kadlece proto při ohlédnutí za podzimní částí provázel úsměv na tváři.

Jak jste s podzimem spokojený? Se třetím místem jste asi příliš nepočítal…

To určitě ne. V celém vedení klubu i hráčském týmu panuje v polovině soutěže velká spokojenost. Vždyť letošní výsledek se Chabařovicím nepovedl posledních tak šest let. Věřím, že hlavní cíl záchrany už je téměř splněný a jaro tak nebude nijak hektické. Od spodku tabulky jsme se už odtrhli a šanci tak budou dostávat i mladí hráči.

Čím si dobré výsledky vysvětlujete?

Určitě zkušeností týmu. Máme plno starších hráčů, co už mají něco nahráno, skvěle chytá gólman, obrana pracuje dobře, dostává málo gólů a i pár mladých kluků se do týmu podařilo zapracovat.

Nejlepší – nejhorší podzimní zápas?

Povedl se souboj tehdy aktuálně prvního s druhým ve Svádově, který jsme 2:1 vyhráli. Naopak nevydařil se zápas v Děčíně (0:1), kde jsme nedali šance a i rozhodčí byl takový divný. V dobrém nevzpomínám hlavně na duel v Chlumci (1:1). Mladý a ambiciózní tým jsme podcenili.

Chtěl byste vyzdvihnout, či naopak, některé individuální výkony?

Rozhodně nás celý podzim držel skvělými zákroky gólman Bílkovský, který potvrdil po letním přestupu své očekávané kvality. Jinak musím poděkovat celému mančaftu, šlapal skvěle.

Jaký je program zimní přípravy?

Začínáme 13. ledna a program bude vždy úterý hala a čtvrtek trénink na naší umělce. Koncem ledna už sehrajeme nějaký přátelský zápas. Máme skoro tři měsíce do startu jarní sezony, takže chceme zamakat na fyzičce. V létě na ní tolik času nebylo a v posledních zápasech bylo vidět, že tým už fyzicky odpadá. Je to dáno jednak naším vyšším věkovým průměrem, ale menší kondicí jistě také. V plánu je i asi čtyřdenní soustředění, kam si pojedeme zaběhat a potrénovat, ale hlavně utužit kolektiv. Je potřeba aby si kluci rozuměli i mimo hřiště a mladí přičichli k těm starším. Dobrou náladu v týmu je potřeba neustále podporovat.

Budou se dít nějaké zimní hráčské i trenérské příchody a odchody?

Já zůstávám na lavičce i pro jaro. Tým doplnit musíme, protože se za prací odstěhoval Hlaváček. Máme užší kádr asi patnácti hráčů, který chceme udržet. Proto jednáme o příchodu tak dvou posil. Víc nemá cenu, nechci aby někdo jen seděl na lavičce, to nedělá dobrotu. V B týmu se rozehrál po zranění mladý a nadějný předstoper Pokorný, který nám už na podzim v pár zápasech pomohl a pro jaro se zařadí k nám.

Jaké jsou jarní cíle Chabařovic?

Cíl záchrany a udržení I. B třídy je už téměř splněný. Proto chceme hrát v klidu a samozřejmě v každém souboji na vítězství. Být po sezoně do pátého místa by bylo pěkné. Postupové ambice nemáme, kluci rádi hrají pro radost a žízeň, hnát se nikam nechceme. V I. A třídě by navíc mohl uspět pouze hodně omlazený tým.