„Do jara vstoupíme téměř beze změn základního kádru. Do Teplic odešel jen Tomáš Vondrášek, kterému budeme fandit a obránce Pavel Krejčíř u nás vzhledem k tomu, že pochází z Moravy, ukončil hostování,“ prozradil nejvýznamnější odchody šéf ústeckého klubu.

Dvě nové posily

„Podařilo se nám přivést i několik posil. Z pražské Slavie k nám přestoupil zkušený bek Milan Zachariáš a talentovaný obránce Tomáš Kaňa přišel na přestup z Brna,“ oznámil novinky Linhart.

„S oběma časem počítáme do základní sestavy. Kaňa nastoupí už v prvním jarním duelu na půdě Karviné, Zachariáš má nyní menší zdravotní problémy,“ dodal k posilám asistent trenéra FK Ústí Petr Fousek.

A jaké budou cíle ústeckého klubu v jarní části soutěže? „Chceme hrát na špičce tabulky a potrápit favority na postup. Předvádět hezký fotbal pro diváky a nechceme být někde v polovině tabulky. Bohužel ale nemáme zázemí na postup,“ přiznává Linhart.

Podle jeho slov se ale klubu začíná blýskat na lepší časy. „Nechali jsme udělat studii na novou tribunu se zázemím a předložili ji městu. Teď čekáme jak to vyhodnotí. Celý projekt by stál zhruba 100 milionů korun a splňoval by parametry 1. ligy. Šlo by to zároveň o kulturní zázemí města,“ hledí do budoucna šéf klubu.

Další studii podle jeho slov nechal klub vypracovat na tréninkové centrum mládeže na Klíši. „Finanční rozpočet mládeže máme zajištěný. Navíc máme nyní dvě želízka v ohni. Starší dorost a žáci to mají rozehrané na postup do České ligy a byli bychom rádi, kdyby alespoň jeden z nich postoupil. Mají naši plnou podporu. Fotbalový svaz navíc odebral Blšanům licenci na tréninkové centrum a my chceme aby bylo zachováno v kraji. Máme zájem, aby bylo v Ústí,“ prozradil horkou novinku Linhart.

Fotbalisté Ústí vstoupí do jara sobotním zápasem v Karviné. „Máme jim co vracet a rozhodně tam nejedeme prohrát,“ slibuje příznivcům ústecké kopané asistent Fousek. „Příprava byla dlouhá a umělky už máme všichni plné zuby. Parta v týmu je skvělá a všichni jsme na start jara pořádně nadržení,“ přidal se kapitán týmu Lukáš Dvořák.

Favoritů je víc

A kdo bude patřit k hlavním favoritům 2. ligy? „Určitě Jihlava a Bohemians 1905. Jsou tam ale i další týmy, které chtějí postoupit,“ říká sportovní manažer klubu Stanislav Pelc.

„Naší výhodou je, že nám konečně po dlouhé době parta zůstala pohromadě, bez větších zásahů,“ připomíná Linhart, že ani Ústí není bez šancí. „Po dlouhé době můžeme hrát bez stresu z bojů o záchranu. Kádr má svou sílu, takže není důvod k nervozitě,“ uzavírá Dvořák.

Změny v kádru FK Ústí nad Labem:

Přišli: Milan Zachariáš (přestup ze Slavie Praha), Tomáš Kaňa (přestup z 1. FC Brno), Lukáš Dvořák, Jan Franc, Radek Porcal, Pavlo Rudnytskyy (všem se změnilo hostování z FK Teplice na přestup).

Odešli: Tomáš Vondrášek, Jan Bartoš, Jakub Rosocha (všichni konec hostování z FK Teplice), Pavel Krejčíř (konec hostování z Horního Štěpánova), Václav Jirchář (konec hostování z ŘEZUZ Děčín).