„Soupeře dokážeme sice přehrát, ale uděláme tři chyby a dostaneme po nich dva góly. Co je platné, že hrajeme pohledný fotbal, když jsme ze čtyř zápasů získali jediný bod,“ lamentuje chlumecký trenér Milan Česlák a dodává: „Padla na nás nějaká deka, ještě dvě porážky a můžeme mít starosti se záchranou. Chybí více srdíčka a bojovnosti, hra sice není nejhorší, ale my máme převahu a soupeř dává branky. Snad to dokážeme zlomit již nyní na hřišti Heřmanova.“

„Nechali jsme domácí tvořit, hráli pozorně vzadu a spoléhali na brejky. Chlumec měl sice převahu, ale o gól více jsme dali my,“ popisuje utkání předseda hostujícího oddílu Karel Jozífek a pokračuje:

„První gól jsme vstřelili po drtivém tlaku domácích, když se nádherně trefil Seidl a důležité bylo i to, že jsme prakticky hned po vyrovnání dokázali kontrovat a skórovali podruhé. Máme na páté příčce už jednatřicet bodů a můžeme hrát v klidu.

Cenné vítězství v Chlumci bychom nyní chtěli potvrdit na domácím hřišti v souboji s celkem Úštěku. Čeká nás ovšem hodně těžké utkání, soupeř bojuje o záchranu a potřebuje body jako sůl.“

Po domácím duelu s Úštěkem čekají na Povrly dvě cesty za soupeři na Děčínsko, když hrají s lídrem tabulky soutěže v Březinách, a pak vyrazí do Fojtovic, kde hraje domácí zápasy Heřmanov.

Chlumec – Povrly 1:2 (0:1). Branky: Česlák – Seidl, Dlouhý. Rozhodčí: Michek. ŽK: 1:4. Diváků: 70.
Chlumec: Kubec – Semerád, Škvor, Vyšata, Durlin – Uhlíř, Česlák (80. Chaloupka), M. Škultéty, Průša (15. Šimák) – Ausprung, Mach.
Povrly: Koucký – Zich, Seidl, Sochor, Mollinger – Hajas, J. Škoda, Vaněček, Z. Škoda – Dlouhý (75. Langaš), Zápotocký.