Na domácí půdě totiž včera ztratily až díky inkasované brance v závěru střetnutí dva body týmy Olomouce a Mladé Boleslavi, Liberec zaváhal na kladenském stadionu a plný bodový zisk neveze z brněnské mise ani teplická parta.

Ta však, narozdíl od ostatních konkurentů, může považovat výsledek 1:1 za šťastný a úspěšný.

O zisku bodu rozhodl tým ze severu Čech až v poslední vteřině utkání! Ve třetí minutě nastaveného času.

Rosův centr jeden z brněnských hráčů tečoval a volný teplický útočník Hesek neměl potíže skórovat. A vzápětí sudí Královec utkání ukončil.

„Takový je fotbal. Měli jsme předtím mnoho příležitostí definitivně rozhodnout. Nestalo se, a tak se k nám štěstí otočilo zády. A gól v závěru? Byl to nepovedený centr, který jsme tečovali tak nešťastně, že z toho byla čistá gólovka,“ kroutil hlavou očividně smutný brněnský trenér Miroslav Beránek.

„Závěr byl hodně hektický, ani z jedné strany to nebyl příliš kvalitní fotbal. Remíza je pro nás vzhledem k průběhu hodně šťastná,“ uznal teplický trenér Jiří Plíšek.

Utkání 28. kola nabídlo sotva průměrné představení. Brno hrozilo sporadicky, Teplice, až na standardní situace, téměř vůbec…

Grigar vychytal v prvním poločase pokus Živného i hlavičku Švejnohy. Kapituloval až po hodině hry, kdy před ním tečoval centr Polácha defenzivní Živný.

Brněnský tvůrce hry Polách nastoupil poprvé od zranění hlavy v základní sestavě.