Jedním z fotbalistů, o kterém se v posledním době v souvislosti s odchodem hodně mluví, je zkušený brankář Radim Novák. Ten je momentálně na testech ve slovenské Trnavě a o jeho další budoucnosti se bude jednat. „Zatím jsou tam s Radimem spokojeni,“ přiznává sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

„Všechno je ještě v jednání. Místní noviny sice píší, že je přestup hotový, ale já nic nepodepsal. Přestupní termín začíná 1. července, teď nedokážu říci, jak to dopadne,“ nechal se slyšet sám Novák.

V posledních dnech se navíc vyrojily informace o možném odchodu obranné dvojice Džuban – Dvořák. „Mohu potvrdit, že oba absolvovali testy v Rumunsku, měli by ale zůstat,“ přiznal Pelc.

Stoper Pavel Džuban se k celé záležitosti vyjádřil jasně. „Na žádných testech nejsem. Smlouvu mám v Ústí ještě na rok a hodlám ji dodržet,“ prozradil včera Deníku.

Zdá se tedy, že letní výprodej ústeckému klubu nehrozí, kromě Nováka by všichni kmenoví hráči měli zůstat. „Snažíme se kluky udržet. Bohužel hráči, kteří u nás byli na hostování, se vrátili do mateřských klubů. S těmi ale ještě budeme jednat,“ přiznává Pelc a pokračuje: „Jedná se o útočníky Pilíka s Nádeníčkem a záložníka Volka. S obráncem Škodou, který u nás hostoval z Mostu, už nepočítáme,“ potvrdil manažer.

Podle jeho slov bude v příští sezoně Ústečany nejvíce tlačit bota v útoku. „Samozřejmě o posílení útoku ještě jednáme. Vytipovaná jména vám ale neřeknu,“ mlžil Pelc.

„Prvním týmem se kterým budeme jednat budou sousední Teplice. Těm začala příprava a je pravděpodobné, že ještě budou zužovat kádr,“ odhaduje sportovní manažer ústeckého klubu. Fanouškům ústeckého fotbalu tak zatím může dělat radost jen setrvání útočníka Richarda Veverky.

Ten se včera neobjevil na zahájení přípravy prvoligových Teplic a podle slov ředitele komunikace teplického klubu Petra Heidenreicha bude v Ústí pokračovat na hostování. „Ano, je to přesně tak. Setrvání Veverky v našem klubu už je jisté,“ dodává Pelc.

Příprava ústeckého týmu na novou sezonu startuje v pondělí 29. června, do té doby chce mít vedení klubu o složení kádru jasno.