„Nechápu to. Jeden den mě chtějí a druhý den se ani neozvou,“ kroutil v úterý hlavou jednatřicetiletý gólman. Na životní šanci v nejvyšší slovenské soutěži, jako by už rezignoval.

Přitom ještě nedávno to vypadalo, že přestupu do trnavského Spartaku nic nezabrání. „Zítra jedu podepsat smlouvu,“ chlubil se Novák v průběhu přípravy na novou sezonu druholigové soutěže.

Jenže chyba lávky! Vedení Trnavy se ústeckému brankáři v následujících dnech neozvalo a z přestupu sešlo. I proto Novák pokračoval v přípravě se severočeským týmem a v úvodním utkání sezony nechyběl mezi třemi tyčemi. Ve Vítkovicích svým výkonem přispěl k vítězství Ústečanů 2:1.

Když už se zdálo, že Novák sezonu dochytá na severu Čech, v Trnavě se probudili. Brankářská jednička Spartaku Ivica Kralj se totiž zranil a vedení slovenského týmu si vzpomnělo právě na ústeckého brankáře. Jednání tak začala znovu…

„Už jsme byli na všem domluvení, ale teď se zase neozývají. Ti Slováci jsou nevyzpytatelní,“ postěžoval si manažer Nováka Jan Králík a dodal: „Momentálně je vše na mrtvém bodě. Já už ten přestup nevidím reálně. Pokud z Trnavy zavolají, že mají o Radima stále zájem a Ústí bude ochotné ho uvolnit, tak to může vyjít. Čas ale momentálně hraje proti nám. Ani Ústí nebude souhlasit do nekonečna,“ uvědomuje si.

Kde Novák dochytá letošní sezonu je ve hvězdách. Jedinou jistotou zůstává, že větší přestupový chaos ústecký fotbalový klub zatím nezažil.