V sobotním utkání proti Opavě skvěle četl hru, ve druhém poločase pak vytlačil na rohový kop šanci Halašky a podepsal se pod cenné vítězství 2:0.

„Opava pro nás byla vždy prokletá. Vůbec se nám zde nedařilo a vlastně už v Hranicích jsme prohrávali 1:0,“ přiznal Novák, s jakým respektem ústecký celek ještě do nedávna na Moravu cestoval. „Nyní už to ale neplatí. Tohle vítězství má pro nás historickou cenu,“ smál se po utkání zkušený gólman.

Nijak pohledný fotbal se však v sobotu na opavském hřišti nehrál.

„Měli jsme za úkol přečkat dvacetiminutový nápor domácích, dobře bránit a hrozit z brejků, a to se nám povedlo,“ komentoval průběh duelu Novák. Ve druhém poločase pak pohotovým zákrokem odmítl vyrovnaní Milana Halašky. „Asi to byl nejtěžší a zároveň nejdůležitější zákrok,“ přehrával si v hlavě důležité momenty.

I díky jeho zákrokům prožívá FK Ústí historický vstup do sezony. Zatímco v loňském ročníku soutěže okupovala partička trenéra Svatopluka Habance po úvodních kolech absolutní dno tabulky, letos je po třech zápasech s plným bodovým ziskem na senzační druhé příčce.

„Byli jsme zvyklí, že se v začátcích vždy trápíme. Letos ale nedošlo v kádru k žádným velkým změnám, a to se projevuje na naši hře. Jak jsme loňský ročník skončili, tak ten letošní začínáme,“ má jasno Novák.

On sám měl přitom v létě zamířeno do slovenského Spartaku Trnava. „Vše bylo na dobré cestě, nakonec ale z přestupu sešlo. Minimálně do zimy zůstávám v Ústí,“ konstatuje Novák a nezastírá, že na Slovensko měl zájem odejít.

„Nebudu lhát. Je mi jednatřicet, Trnava je přece jen klub, který patří na Slovensku ke špičce, navíc si člověk vydělá i nějaké ty peníze,“ přiznal na závěr.

ZPRACOVALI Roman Brhel a Pavel Přibyl