Přitom se museli obejít bez kapitána Buryána, který si už na podzim zřejmě nekopne. Má natažené postranní vazy v koleni. Od začátku nebyl připraven ani Slončík a nakonec do hry ani nezasáhl.

První šance utkání náležela domácím, když pokus Pontuse tečovali ústečtí zadáci do protipohybu brankáře Nováka, ten ale pohotově zareagoval a vytěsnil míč mimo své tyče. Za chvíli mířil po pěkné přihrávce Ficka v nadějné pozici nad bránu Opic.

Hosté měli první vážnější možnost ve 21. minutě. Po přímém kopu a odraženém míči hlavičkoval nebezpečně Pimpara, ale také vedle. Poté se při přebírání protihráče nedomluvili Pavlík s Jursou a hned to v Kafkově vápně hořelo. Karlíkovi scházel půlkrok, aby zasunul míč do sítě.

Hosté zlobili. K ráně v šestnáctce se za pár minut dostal Volek, Kafka výtečně zasáhl. Na opačné straně hřiště zase zívala poloodkrytá brána na Ficka, ale exostravský halv trefil balon úplně mimo.

Karvinští se snažili tvořit, ale v pozměněném složení obrany i zálohy se jim to moc nedařilo. Až ve 39. minutě se po přihrávce Opice objevil v tutovce Pontus, ale napálil míč jen do tyče. Z další akce se k ráně odhodlal Ficek, míč se otřel o boční síť.

V závěru se domácí rozstříleli, všechny jejich pokusy ale létaly těsně vedle.

Po obrátce vyrovnal na nastřelené tyče Volek a domácí si oddechli. Tím spíše, že v 52. minutě se zblízka hlavičkou prosadil Opic – 1:0.

Po hodině hry nepotvrdil pověst kanonýra Karlík, když ze čtyř metrů neuvěřitelně přestřelil Kafkovu svatyni.

Domácí se nevzdávali, po Jursově rohu a Mišinského přistrčení se do balonu opřel Hoffmann, ale jeho tvrdý projektil prosvištěl kousek vedle pravé Novákovy tyče.

V závěru vrhlo Ústí všechny síly do útoku, do vápna se natlačil i gólman Novák, ale Karvinští přímý kop odvrátili a Ficek do prázdné brány lehce skóroval.

MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)

Branky:
52. Opic, 90. Ficek. Rozhodčí: Možíš, žluté karty: Ficek – Karlík, diváci: 2 348.

Karviná: Kafka – Jursa, Hoffmann, Čeman, Staš – Ficek, Pavlík, Mišinský (82. Látal), Knötig – Pontus (67. Milosavljev), Opic. Trenér: Leoš Kalvoda.

Ústí n. L.: Novák – Hyčka (74. Jindráček), Džuban, Valenta, Pimpara – Šmrha – Franc (63. Rudnickij), Martykán, Volek – Karlík, Veverka. Trenér: Svatopluk Habanec.