„Tentokrát vyhrála bojovnost nad fotbalovostí. Na obou stranách bylo k vidění hodně nepřesností, naštěstí jsme se dokázali prosadit po standardních situacích,“ nechal se po utkání slyšet kormidelník FK Ústí Svatopluk Habanec.

Jako první přitom mohli udeřit hosté, když po chybě ústecké obrany už v 5. minutě pelášil sám na Nováka Bogdaň. Jeho střelu však zastavila levá tyč. Na druhé straně mohl vzápětí otevřít skóre kanonýr Karlík, jeho ránu z první po přízemním centru Benčíka však bravurně zlikvidoval hostující brankář Kosmál.

V 25. minutě utkání se domácí diváci přeci jen dočkali. Rohový kop agilního Benčíka doletěl až na hlavu Šmrhy a ten se nemýlil.

Navýšit své vedení mohli Severočeši krátce po poločasové přestávce, Jindráček však pálil těsně mimo. Ve 49. minutě klání našel Martykán nabíhajícího Hyčku, jeho střelu však vyrazil Kosmál.

Tempo hry poté opadlo a ústeckou ofenzivu rozhýbal až příchod útočníka Veverky. Právě on v 81. minutě pečetil skóre zápasu, když se hlavou prosadil po standardní situaci Benčíka.

„Když se nám nedaří vstřelit gól ze hry, tak ho dáme ze standardky,“ radoval se Habanec a dodal: „Hráče jsem před zápasem upozorňoval, že Hlučín nebude jednoduchým soupeřem a to se i potvrdilo. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli.“

Ústečtí fotbalisté tak nadále vedou druholigovou soutěž. Před druhým Hradcem Králové mají náskok tří bodů. V příštím kole se Severočeši představí ve Vlašimi.

FK Ústí n. L. – FC Hlučín 2:0 (1:0)

Branky: 25. Šmrha, 81. Veverka. Rozhodčí: Ardeleánu – Pospíšil, Štěrba. ŽK: Karlík – Švrček, Bogdaň, Honka, Drozd. Diváci: 816.

Ústí: Novák – Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák (67. Franc) – Volek (88. Rudnytskyy), Šmrha, Martykán, Benčík – Jindráček, Karlík (72. Veverka).

Hlučín: Kosmál – Dohnálek, Čelůstka, Švrček, Drozd – Žižka (46. Dzierzega), Kovář, Bogdaň (84. Javorek), Dobeš – Honka (77. Vlček), Sokol.