Chvíli před koncem zápasu se na oblouku šestnáctky při obranném zákroku srazil se soupeřem. Na chvíli se ocitl v bezvědomi a vinou zapadlého jazyku nedýchal.

Do budějovické nemocnice byl 21letý obránce přijatý s podezřením na silný otřes mozku. Nedělní CT vyšetření ani rentgen nepotvrdily zlomeninu. V pondělí ráno ale bylo všechno jinak.

„Mám zlomenou nebo prasklou lícní kost. Sám přesně nevím,“ uvedl mladý obránce s tím, že otřes mozku byl klasifikovaný jako lehčí.

Podle lékařů šel hlavní náraz do čelisti a posunem kostí došlo k narušení lícní kosti. „Zlomené místo pod okem mě ale nebolí, spíš celá čelist. Jinak se ale cítím dobře. V neděli to bylo mnohem horší,“ přiznal ´Beny´, který se chystá brzy naskočit do ligového kolotoče. „Myslím, že tak za měsíc by to mohlo jít,“ prohlásil.

Dá se říct, že na to, jak je mladý, toho má Beneš po zdravotní stránce za sebou dost. Před šesti lety kvůli problémům s ledvinou málem skončil s fotbalem. Na trávník se vrátil a ted věří, že nedělní karambol na něm nezanechá psychické následky.

„Snad to všechno bylo k něčemu dobré. Určitě se hřišti soubojů obávat nebudu,“ je přesvědčený odchovanec ústeckého fotbalu.

Trenéry Kladna po letním odchodu Drska do Jablonce trápilo složení zadních řad. Ani v přípravě nebyl prostor vinou zranění je konsolidovat. Tým za to platil na začátku ligy, kdy zadek hodně chyboval. Od zápasu 5. kola s Jabloncem ale už stablizovaná obrana začala šlapat a nebýt vlastních gólů (Jablonec, Plzeň), mohl mít SK minimálně o dva body víc.

Jakýsi signál nedělní pohromy přišel už v týdnu při zranění druhého stopera Grosse. V Budějovicích pak s výronem odstoupil Mráz a po něm Beneš. Kladno má rázem zpátky letní trable s defenzivou. „Jsou to těžké zásahy do obrany, kterou se nám podařilo stabilizovat,“ smutně konstatoval kladenský asistent Stanislav Hejkal.

Malou útěchou je, že před domácím zápasem se Slavií je reprezentační přestávka. Marodi tak budou scházet o utkání méně.