Zítra od 15.30 hodin se na Městském stadionu představí klub slavné tradice, exprvoligová Viktoria Žižkov. Svěřenci Vlastimila Petržely byli před sezonou pasováni na jasného favorita postupu, roli zatím však příliš nenaplňují a na ústecký celek v současné době ztrácejí dvanáct bodů!

Venku bodují

„Soupeř ale získal venku více bodů než na domácím hřišti,“ zdvihá varovně prst ústecký kormidelník Svatopluk Habanec a ví o čem mluví.

V šesti utkáních u soupeřů Viktorka inkasovala pouze tři góly a v posledních třech kolech venku odehrála zápas vždy s nulou. Po výhře 1:0 ve Zlíně zvítězila shodně 2:0 v Hlučíně a naposledy v Karviné, která připravila Ústí jedinou porážku v soutěži.

„A právě ty tři nuly by měly být varováním. Navíc je Žižkov hodně nečitelným soupeřem, neboť hodně rotuje sestavou. Pozor si musíme dát na Koukala, kterého znám z doby, kdy jsem za Vlasty Marečka působil v Teplicích. Ten tvoří nebezpečné útočné duo s Kalodem a naposledy se oba postarali o branky v Karviné,“ tvrdí před výkopem kouč Habanec a pokračuje:

Trenér smekne

„Na marodce jsou jen Porcal a Kaňa, k dispozici už bude Karlík. Zápasy se Zlínem, Jihlavou a Žižkovem jsou pro nás měřítkem, jak se popereme s exprvoligovými týmy. Pokud by se nám podařilo porazit i Žižkov, tak už bych před kluky opravdu smekl a navíc by se nám šlo lépe i do dalšího zápasu, který odehrajeme opět na domácím hřišti,“ připomíná Habanec, že i o týden později se na Městském stadionu představí další pražský zástupce v soutěži, když tentokrát ústecký FK přivítá rezervu pražské Sparty.