Severočeská fotbalová pohádka tak pokračuje, Ústečané mají na čele soutěže luxusní pětibodový náskok.

„Vzhledem k tomu, že jsme si během utkání vytvořili více brankových příležitostí, tak jsme si zasloužili vyhrát,“ nechal se slyšet kouč vítězů Svatopluk Habanec.

Skóre zápasu otevřel už v 17. minutě domácí útočník Veverka, když patičkou na brankové čáře dokázal zužitkovat přihrávku Martykána. O šest minut později mohli hosté prohrávat o dva góly, únik Jindráčka ale vychytal brankář Žižkova Hruška.

Ve 27. minutě byli hosté nejblíže ke vstřelení branky. Vaculík napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho přízemní rána skončila na pravé tyči Novákovy svatyně. Když pak krátce před přestávkou Novák vyrazil na roh další pokus Vaculíka, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé půle nastoupili Ústečané aktivně. V 57. minutě pálil Volek a Hruška jeho pokus schoval v náruči. O čtyři minuty později se ústecký záložník dostal k dalšímu pokusu, který levačkou zakroutil jen těsně nad šibenici hostující branky. V 62. minutě spálil obrovskou šanci Šmrha, když z malého vápna nastřelil jen Hrušku. Mrzet ho to ale nemuselo, o další čtyři minuty později totiž druhou brankou v utkání definitivně pojistil výhru Severočechů sniper Veverka.

Ústečané tak po vítězství 2:0 dál kralují druholigové soutěži, a co víc, v tabulce mají už pětibodový náskok. „Kdybychom v podzimní části skončili do druhého místa, tak budu spokojený.

Chceme uhrát co nejvíce, dokud to jde. Zima bude asi zase o hráčských rošádách, i když bych si moc přál, aby tým zůstal pohromadě,“ dodal Habanec.

FK Ústí n. L. – FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky:
17. a 66. Veverka. Rozhodčí: Makovička – Moudrý, Zlámal. ŽK: Veverka, Benčík – Balík, Koukal, Culek, Procházka. Diváci: 930.