Prognózy lékařů hovořily, že fixací zlomené spodní čelisti pro něj skončila podzimní část Gambrinus ligy. O tom ale odchovanec ústeckého fotbalu nechtěl ani slyšet. „Hojí se to lépe, než jsem očekával. Do dvou či tří týdnů začnu s plným tréninkem a konec podzimu stihnu,“ prohlásil odhodlaně.

Odhodlání prý nepotřeboval k zhlédnutí záznamu kritického okamžiku, který si při chvilkové ztrátě vědomí nedokázal vybavit. „Neměl jsem s tím problém. Nenaskočila mi ani husí kůže. Byl to normální souboj, v němž jsem byl o kousek dřív,“ prohlásil „Beny“, který momentálně posiluje a lehce vyklusává.

„Žádnou bolest při tom necítím. Jen se nemohu smát. To bolí,“ uvedl jedenadvacetiletý obránce, který stále čeká na svoji první ligovou trefu.

A co na jeho brzký zápřah říkají lékaři? „Nikdo mi nic nezakázal, chtěl jsem vyzkoušet, zda to půjde,“ přiznal.

Beneš nemá problém ani s mluvením, při jídle ho však zranění trošku omezuje. „Musím ho krájet na drobnější kousky,“ přiznal s tím, že díky netradiční dietě přišel už o tři kilogramy.

Nechtěnému shazování váhy by měl však být konec už v úterý, kdy mají lékaři ústeckému rodákovi odstranit fixaci dolní čelisti.

#nahled|https://g.denik.cz/54/83/gambrinus_liga__sk_dynamo_ceske_budejovice__sk_kladno_a.s__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/83/gambrinus_liga__sk_dynamo_ceske_budejovice__sk_kladno_a.s_.jpg|Přesně dva týdny uplynuly v úterý od doby, kdy byl po ošklivém zranění v Českých Budějovicích operován stoper prvoligových fotbalistů SK Kladno Vít Beneš.#