Čtyři prohry za sebou, devět zápasů bez výhry – to je současná nelichotivá vizitka soupeře FK Ústí. „Zápas nesmíme podcenit a potvrdit jisté renomé, které si už letos náš klub vybudoval,“ je si vědom ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Po pátku má k tomu o důvod více. V případě senzačního postupu do první ligy nabídl Ústí sousední FK Teplice pronájem stadionu. Podle klubového ředitele Teplic Františka Hrdličky do doby, než si Ústí vyřeší stav svého stadionu.

Podle Habance by v neděli na trávník mohli v rudém dresu soupeře vyběhnout až dva hráči z A týmu. Sparta má ale vzhledem k účasti v Evropské lize nahuštěný program, takže uvolnění více fotbalistů není pravděpodobné.

A jaký recept uvaří FK Ústí na nedělní duel? Kouč Habanec v něm má jasno. „Musíme se vypořádat s běhavým mládím Sparty, hrát bezchybně a na maximum. Vyhrát dva domácí zápasy v řadě není jednoduché.“

Na soupisce domácích už bude zpět uzdravený stoper Pavel Džuban, na marodce tak zůstává pouze Kaňa.

Rezervní tým Sparty se vzpamatovává z poslední prohry s Čáslaví, kdy neudržel dvoubrankové vedení a prohrál 2:3.

Svěřenci trenéra Zdeňka Svobody by rádi v Ústí překvapili. Uvědomují si, že to ale budou mít těžké. „Ústí vede ligu, je v euforii a to se hraje hned úplně jinak, než když jste, jako my, pod tlakem. Na druhou stranu jsme naposledy na jaře vyhráli 3:0, takže určitě není neporazitelné. Do Ústí pojedeme s tím, že nemáme co ztratit. Výsledky tomu sice neodpovídají, ale v kabině je velká touha začít opět bodovat. S potřebnou dávkou štěstí se nám to může podařit,“ věří v lepší zítřky mladý záložník pražské Sparty B Petr Glaser.