Po podzimní části vám patří devátá příčka v tabulce, panuje s umístěním spokojenost?

Určitě. V loňské sezoně jsme na tom byli o dost hůř, skončili jsme na 12. místě s jedenácti body. Letos máme o čtyři body více.

Před začátkem sezony jste ale pomýšleli na vyšší příčky…

To je pravda. Chtěli jsme se vyhnout bojům o záchranu a teď ještě jistotu záchrany nemáme. Na druhou stranu jsme ale na devátém místě a na osmý Šluknov ztrácíme pouze bod, takže můžeme být spokojeni. Co se týče bodů, tak jsme jich letos promarnili minimálně šest. Třeba ve Šluknově jsme vedli 1:0, neproměnili pokutový kop a nakonec prohráli 1:3.

Bylo tedy utkání ve Šluknově vaším nejméně povedeným?

To zase ne. Nejméně povedeným zápasem byl duel v Pokraticích, kde jsme od nováčka soutěže inkasovali šest branek a prohráli 2:6. To bylo pro mě asi největší zklamání.

A naopak nejlepší zápas podzimu byl který?

Nejlepší zápasy byly dva. Doma s Mojžířem jsme prohrávali už 0:2, ale během pěti minut jsme dokázali třemi brankami otočit a zvítězit. Pak se nám povedl i poslední zápas podzimu v Krupce, kde jsme potrápili favorita soutěže a remizovali 1:1.

Kdo z vašich hráčů v podzimní části patřil k největším oporám týmu?

Před sezonou jsme posílili o zkušené hráče Budku s Novákem a oba byli pro tým velkým přínosem. Fotbal je ale kolektivní hra, takže jmenovat jednotlivé hráče nemá smysl. Pochvala za nasazení v podzimní části patří všem.

Nyní máte před sebou zimní přípravu, už znáte její plán?


Momentálně kluci trénují jednou týdně až do Vánoc. Na 24. prosince plánujeme tradiční utkání Staré Gardy proti A týmu a od ledna začne klasická zimní příprava. Poprvé se sejdeme 4. ledna a od dalšího týdne budeme trénovat dvoufázově. Na kluky čeká posilovna, tělocvična i cvičení, ve kterých se zaměříme na fyzickou kondici. V lednu se pak zúčastníme turnaje v Neštěmicích a poté také soustředění v domácích podmínkách. Hráči se zkrátka mají nač těšit, dostanou pořádně do těla, aby byli dobře připraveni na jarní část soutěže.

A jaké budou v jarní části vaše cíle?


Tím prvotním bude určitě co nejdříve se zachránit. Hned první zápas jara hrajeme na hřišti v Rumburku, který je doma těžkým soupeřem. Od tohoto utkání se bude všechno odvíjet. Pokud ale budou všichni hráči zdraví a vyhnou se nám zranění, myslím, že můžeme pomýšlet na umístění do osmého místa. Pokud bychom tým vhodně doplnili, věřím, že skončíme v první pětici.