"Kladno je jasným favoritem zápasu, ale my ho chceme potrápit. Extraliga je letos hodně vyrovnaná a žádný z favoritů si nemůže být předem jistý svou výhrou. V domácím prostředí už jsme porazili i mistrovské České Budějovice, tak proč bychom nemohli zvítězit i tentokrát,“ říká kapitán SKV Ústí a asistent trenéra Milan Bican.

Na lavičce Ústečanů bude nejspíš znovu chybět kouč Miroslav Přikryl, který je s nemocí hospitalizován v Masarykově nemocnici. „Asi budu společně se sportovním manažerem Petrem Javůrkem kluky z lavičky znovu dirigovat já. Už to tak bylo i v utkání v Havířově,“ prozrazuje zkušený smečař.

Podle jeho slov je tým na Kladno dobře připraven. „Celý týden jsme se zaměřovali převážně na fyzickou kondici. Není to sice pro nás stěžejní zápas, ale chceme uspět,“ má jasno Bican.

Ústečtí volejbalisté z posledních šesti zápasů letošního ročníku nejvyšší soutěže hned pětkrát prohráli, nálada v týmu je ale podle slov Bicana pořád stejná. „Ty porážky nejsou na psychiku týmu dobré, ale my věříme, že se to zlomí. Stále držíme osmé místo v tabulce a pokud zlepšíme přístup k zápasům, tak máme šanci,“ hledá kapitán týmu recept na úspěch.

Volejbalisté Kladna si naopak na výsledky z posledních zápasů stěžovat nemohou. Středočeši už čtyřikrát v řadě zvítězili, když si naposledy v domácím prostředí vyšlápli i na libereckou Duklu. „Je jasné, že můžeme jen překvapit. Karty jsou ale otevřené, hrát se dá s každým,“ nebojí se rozjetého soupeře Bican.

Kapitána Severočechů trápí v posledních týdnech zraněné rameno, podle svých slov už se ale cítí lépe. „Už i nastupuji do zápasů. V útoku jsem sice pořád neškodný, ale do obrany chodím klukům pomáhat,“ prozrazuje opora ústeckého týmu.

Tomu bude v utkání s Kladnem chybět talentovaný mladík Kořínek. „Jirka má blíže nespecifikované zranění nohy. Dostal dlahu a berle a do utkání tak určitě nezasáhne,“ říká smutným hlasem Bican a dodává: „Ostatní hráči jsou ale v pořádku, nikdo další by nám chybět neměl.“