Na kvalitně obsazeném turnaji, nad kterým stejně jako před rokem převzal záštitu náměstek hejtmanky Arno Fišera, bude bojovat o prvenství osmička celků, která byla rozdělena do dvou základních skupin.

První tvoří kromě Slavie a Teplic, ještě celky Dukly a Chomutova, ve druhé změří síly čtveřice Sparta, Bohemians 1905, Most a domácí Arma. Sestavy se začínají rýsovat, v té domácí nebudou chybět Fišer, Heřman, Dušek, Sadílek, Bednář, Hauzner, Brabenec, Douda, Řízek a Jiří Šumpík.

Obhájce prvenství, pražská Dukla hlásí Vízka, Pelce, Bittengela i Radu a zřejmě „prohrála“ souboj o Jana Bergra, kterého má zatím v sestavě společně se Sieglem, Budkou a reprezentačním trenérem Bílkem Sparta.

V dresu Slavie by zase neměli chybět Knoflíček, Herda, Janů či Příložný a druhý celek z Vršovic, mužstvo Bohemians 1905 přiveze na sever Čech nejen bývalé reprezentanty Hrušku, Dobiáše, Bičovského a Panenku, ale i ústeckého rodáka a kouče klokanů Pavla Hoftycha.

„Pavel se do Ústí vždy moc rád vrací a spoustou cenných rad a nápadů nám s organizací turnaje pomohl,“ pochvaluje si organizátorská duše Jaroslav Hauzner, který má společně s ředitelem turnaje Jiřím Duškem na bedrech zdárný průběh. „Ovšem hodně nám se vším pomáhají také Petr Škvor a Michal Fišer,“ nezapomíná Hauzner na obětavé kolegy.

V roli patrona turnaje se představí Vladimír Šmicer, který v této „funkci“ vystřídal Antonína Panenku.

Silnou sestavu vysílají s Němcem, Počtou, Frankem a Slámou Teplice a do boje o prvenství v turnaji, který vyvrcholí finálovým střetnutí v 16.40 hodin, budou chtít promluvit i zbývající účastníci.

Celý program zpestří vystoupení BASTA Cheerleaders, tombola i dárky pro děti. Vstup je zdarma, guláš i pivo za dvacku a stejně jako v premiérovém ročníku nebude chybět fundovaný komentář legendy mezi komentátory, Štěpána Škorpila.

Program turnaje:

10.00: Slavia – Teplice
10.25: Sparta – Arma
10.50: Dukla – Chomutov
11.15: Bohemians – Most
11.40: Slavia – Chomutov
12.05: Sparta – Most
12.30: Dukla – Teplice
12.55: Bohemians – Arma
13.20: Teplice – Chomutov
13.45: Most – Arma
14.10: Dukla – Slavia
14.35: Sparta – Bohemians
14.50: vystoupení Basta Cheerleaders
15.15 : zápas o 7.místo
15.40: zápas o 5.místo
16.05: zápas o 3.místo
16.20: tombola
16.40: finále
17.00: vyhlášení výsledků
17.20: konec turnaje