Úvodní kolo přineslo v mrazu ve trojici odehraných duelů devatenáct branek, nejaktivnější byli domácí Stehlík, který skóroval čtyřikrát a Drha s Libouchce, který si na konto připsal hattrick.

Míří do Doks

„Dorostenci se snažili, běhali a hráli hezký fotbal, my jsme si vytvářeli šance, ale utkání mi příliš neřeklo, spíše bylo vidět, že se nikdo nechce zranit před odjezdem na soustředění,“ říká trenér Neštěmic Marian Řízek, který včera se svými svěřenci vyrazil na soustředění do Doks.

„Končíme v pátek a v sobotu bude naším soupeřem Mojžíř. bohužel pro zranění neodjel Hůla a pro pracovní povinnosti Valenta,“ dodává Řízek.

Spokojený s výkonem týmu po výhře s Velkým Březnem byl mojžířský kouč Jiří Maliga. „Na začátek sezony jsme podali slušný výkon a herně soupeře přehráli. Nyní nás čeká hala, výběh do terénu a ve čtvrtek trénink na umělce. V sobotu hrajeme s Neštěmicemi a ve ve středu 3. února vyrážíme na soustředění do Doks,“ tvrdí Maliga.

Pětkrát v oslabení

Hned osm branek nastříleli Vaňovu fotbalisté Libouchce.

„Je to hezký vstup do turnaje, ale stále jsme ještě ve fázi, kdy nabíráme fyzickou kondici. Soupeř dlouho vzdoroval, má hodně pozměněný kádr, ale pozitivní je, že po zranění jsme museli dohrát v deseti a dali ještě pět branek,“ pochvaluje si trenér Libouchce Rudolf Rehn a dodává:

„V týdnu nás čekají tři tréninky a v neděli další turnajový zápas s domácím dorostem, ve kterém budeme opět hledat optimální sestavu pro jarní odvety.“
Neštěmický turnaj má tentokrát na programu dva zápasy v sobotu, druhé kolo bude dohráno v neděli duelem Libouchce a domácího dorostu.

1. kolo: Velké Březno – Mojžíř 0:2, Neštěmice A – Neštěmice dorost 6:2, Vaňov – Libouchec 1:8.

2. kolo: 30. 1.: 14.00: Neštěmice A – Mojžíř, 16.00: Velké Březno – Vaňov. 31. 1.: 14.00: Libouchec – Neštěmice dorost.