Zatímco vytáhlý forvard Pavel Karlík v kádru Severočechů nejspíše bude pokračovat i v jarní části soutěže, jedenáctigólový střelec Richard Veverka asi zůstane v prvoligových Teplicích, kam se po podzimní části druhé ligy vrátil z hostování.

Ústečané sice měli zájem o prodloužení hostování talentovaného útočníka, toho si ale jeho majitel, FK Teplice, stáhl do zimní přípravy. „Richard se zatím ukazuje v dobrém světle,“ řekl ve čtvrtek na jeho adresu teplický trenér Jiří Plíšek a zároveň prozradil, že s forvardem počítá i pro herní soustředění, na které jeho tým odlétá v pondělí. „Ano, poletí s námi do Turecka,“ nechal se slyšet Plíšek.

Ten již před časem naznačil, že do Turecka vezme jen užší kádr hráčů, se kterými bude počítat pro jarní boje o ligový titul či evropské poháry. Dalo by se tedy soudit, že mise Richarda Veverky nebude v Ústí pokračovat. „Na to bych nechtěl odpovídat,“ tajil Plíšek.

Zcela opačný vývoj nabrala kauza druhého ústeckého forvarda Pavla Karlíka. Ten před časem absolvoval testy v třetiligovém italském Calciu Řím, na kterých uspěl a měl si balit věci. Podle slov manažera FK Ústí Stanislava Pelce však z avizovaného přestupu nejspíše sejde.

„Italský tým nám za Karlíka nabídl částku, která pro nás byla naprosto nepřijatelná. Navíc šlo o hostování a na tom jsme nebyli domluvení. Karlík tedy zatím zůstává v našem týmu a v létě můžeme jeho odchod znovu řešit,“ řekl Pelc.

Jak paradoxní. Karlík, který toužil po zahraničním angažmá asi zůstane v kádru Severočechů a Veverka, který chtěl v Ústí pomoci vybojovat postup do nejvyšší soutěže, bude na jaře nejspíše pobíhat po prvoligových trávnících…