„Oproti minulým rokům došlo k určitému posunu a splnili jsme to, co jsme měli v plánu. Tudíž maximální spokojenost. Čeká nás těžké jaro a přípravu, s výjimkou Michala Valenty, který má natržený sval absolvovali všichni,“ pochvaloval si Habanec.

Po soustředění v Roudnici se s týmem rozloučil Kassim Bizimana, který byl v Ústí na zkoušce z nizozemského Heerenveenu, ještě týden bude testován Jan Svátek.

„Bizimana nedostal šanci v utkání, neboť plánovaný zápas s domácím celkem nakonec odpadl, ale při tréninkových duelech naše hráče nijak nepřevyšoval. Honza Svátek je zkušený hráč, v závěru soustředění laboroval s drobným zraněním, ale bude v pořádku a dostane šanci ve dvojici následujících přípravných zápasech, kdy hrajeme ve středu v Brozanech a následně pak v sobotu v Mostě,“ vysvětluje situaci ústecký kouč.

Ten by rád v kádru přivítal i teplického Veverku, nejlepšího ústeckého střelce v podzimní části, který však míří s prvoligovým celkem na soustředění do Turecka.

„Teplice mají v kádru Mahmutoviče, Vondráška i Doška, tak uvidíme, jak vše dopadne,“ nevzdává se šance Habanec, který samozřejmě sleduje i změny v kádru celků, se kterými budou jeho svěřenci bojovat o dvě postupová místa do elitní společnosti.

„Hlavně Zlín dělá pro postup vše, ať již třeba příchodem Abraháma, nebo zřejmým ziskem bodů navíc poté, kdy za Most nastoupil Jedinák, který měl čtyři žluté karty. My máme v úvodu hodně těžký los, když hostíme Opavu, jedeme do Hradce Králové, čeká derby s Mostem a cesta do Jihlavy. Ale o postup se popereme,“ plánuje Habanec, kterému udělalo radost i vítězství ústeckých fotbalistů ve sportovní anketě Deníku.

„Je to samozřejmě pro nás všechny příjemné ocenění. Je vidět, že fotbal má na Ústecku své místo a děkujeme čtenářům Deníku i všem ostatním za hlasy,“ dodává ústecký kormidelník.