Svěřenci trenéra Svatopluka Habance prohráli 0:1 a po dlouhé době v tabulce opustili vedoucí pozici. „Prohráli jsme bitvu, ale doufám, že ne celou válku,“ nechal se slyšet kormidelník FK Ústí.

V Jihlavě jste prohráli 0:1, můžete utkání zhodnotit?
Dá se říct, že jsme si ten zápas prohráli křečí. Naši hráči jsou pod tlakem, uvědomují si, že musí vyhrát a to je sráží dolů. Chyběla nám bojovnost a selhali jsme v osobních soubojích. Postrádal jsem nasazení a takovou tu touhu vyhrát každý souboj. Budeme asi muset zvýšit hlas v kabině a hlavně bude muset dojít i ke změnám na některých postech. Pět hráčů sice podalo standardní výkon, dalších pět ale hrálo podprůměrně.

Na jaře se vám zatím nedaří dle představ. Kde hledat příčiny?
Když zhodnotíme jarní zápasy, tak s Opavou jsme byli lepší než soupeř, měli jsme vyhrát, ale nedokázali jsme se prosadit střelecky. V Hradci jsme udělali hrubé individuální chyby a soupeř nás za to potrestal. Pak jsme hráli doma s Mostem a dokázali jsme si, že fotbal hrát umíme. Teď ale přišla porážka v Jihlavě, kde nám chyběla bojovnost. Navíc zahráváme špatně standardní situace, což na podzim naši hru zdobilo.

Zmínil jste střeleckou nemohoucnost. Čím si ji vysvětlujete?
V útoku nám hrají mladíci Melunovič s Jindráčkem, kteří nemají zkušenosti a teprve je získávají. Dělají všechno pro to, aby z nich byli dobří fotbalisté, ale do toho teprve dorostou. Momentálně nemáme klasického střelce který by rozhodoval zápasy.

V jarní části sezony jste doposud nedokázali bodovat na půdě soupeře, čím to je?
Soupeři už si dávají pozor a dobře se na nás připravují. Na podzim jsme předvedli takovou jízdu, že do zápasů naši soupeři vstupují s respektem. Dobře brání, my pak uděláme několik chyb, dostaneme gól a je hotovo.

V dalším kole doma přivítáte Třinec, se kterým už nutně musíte zvítězit, souhlasíte?
Přesně tak. Znám dobře oba trenéry soupeře, takže vím, co od nich můžeme čekat. Třinec má propracovanou defenzivu. Musíme dát rychlý gól, pak máme šanci na úspěch.