Podle trenéra hostů Jiřího Gartnera měl jeho tým jasně naordinovanou taktiku. „Věděli jsme, že domácí mají silný mančaft, takže jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany a vše sázet na defenzivu. Směrem dopředu jsme čekali na brejkové příležitosti.“

První poločas hosté vyhráli 1:0. „Mohli jsme ještě jednu branku přidat, což už se nepovedlo. Po změně stran ale Trmice přidaly, přitvrdily a šly za vyrovnáním. To se jim povedlo, náš tým ale čekal na rozhodující brejk, který deset minut před koncem vyšel. Šlaj krásně zaběhl na pravé straně, odcentroval na Zdeňka Škodu, který v klidu přidal svůj desátý gól v sezoně,“ popsal rozhodující okamžik duelu kouč Gartner.

V závěru domácí hodně tlačily, obrana Povrlů společně s gólmanem však pracovala i s trochou štěstí jistě.

Domácí strana označila duel za nešťastný. „Mě i kluky to moc mrzí, celý zápas jsme měli převahu, přesto jsme bez bodu,“ byl smutný kouč Trmic Antonín Zahrádka.

Domácím hodně chyběl vykartovaný Tahal a nemocný Brodský. „Dostali jsme gól po odražené střele od Pepy Mikeše. V šatně jsme si vše vysvětlili a kluci na Povrly vlétli. Krásnou střelou vyrovnal Melichar, který se posunul z obrany do zálohy. Bohužel uznávám svou chybu, kdy jsem Melichara nestáhl zpět, ale hráli jsme dál trochu riskantně na vítězství, což se nám po brejku hostů vymstilo.

Rutar jak vždy míč skluzem vypíchne, tak teď se mu to nepovedlo. Auervek nepokryl dalšího hráče a z brejku jsme inkasovali. Byl to hodně smolný a náš zatím nejhorší výkon v letošním roce. Nepříjemný soupeř bojoval, ale moc toho nepředvedl,“ uzavřel debaty o okresním derby trenér Zahrádka.

Trmice – Povrly 1:2 (0:1). Branky: Melichar – Sochor, Zd. Škoda. Rozhodčí: Vl. Klobása. ŽK: 0:0. Diváků: 70.

Trmice: Sládek – Melichar, J. Mikeš, Tadlánek, Nekola – Uhlíř, Šalda, Auervek, Hrudka (46. L. Mikeš) – Rutar (80. Slováček), Doubrava.

Povrly: Koucký – Fojtík, Sochor (75. Contoš), Mollinger, Zich – J. Škoda, Zd. Škoda, Hajas, Rickardt (30. Smoleňák) – Šlaj, Kvapil (80. Steklý).