Utkání se vzhledem ke špatnému terénu svádovského hřiště odehrálo na umělém povrchu v Krupce. Ani zde se však fotbal neschoval před nepřízní počasí. „Po celý zápas silně foukal vítr. První poločas pro Svádov, ve druhém pro nás,“ okomentoval Petr Kubálek, asistent trenéra Chuderova.

Právě větru a nedůrazu v pokutovém území hostí využili svádovští ke vstřelení vedoucí branky. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Schmidt a poslal první gólovou vizitku do sítě Chuderova.

„Využívali jsme nakopávané míče a hráli bojovně a s nasazením,“ prozradil lodivod svádovských fotbalistů Roman Kratochvíl.

Asi nejkrásnější moment byl k vidění v 41. minutě, kdy se k míči postavil levonohý chuderovský fotbalista Tikovský a vymetl šibenici branky. „Je známý svou výbornou kopací technikou. Trefil to přesně do růžku,“ řekl k situaci Kubálek.

Ve druhém poločase se ani jeden z týmů nechtěl spokojit s remízou a chtěl rozhodnout ve svůj prospěch. Z této snahy se zrodila celá řada gólových šancí a jejich neproměnění.

„Šli jsme několikrát sami na brankáře. Tohle musíme začít dávat. V koncovce jsme se hodně trápili,“ zalitoval Kratochvíl. Ani Chuderov nebyl se svou gólovou produkcí spokojený. Moučka a ani Gabriel své šance nedali.

Hrdinou zápasu se nakonec stal strážce branky Chuderova Fousek, který už za svá záda druhou branku nepustil. „Jemu děkujeme za dělbu bodů, protože nás podržel v důležitých okamžicích,“ pochválil svěřence Kubálek.

Svádov – Chuderov 1:1 (1:1). Branky: Schmidt – Tikovský. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 5:5 ČK: Špaček (Chuderov). Diváků: 90.

Svádov: Paseka (65. Pozděna) – Bláha, Urbánek, Beneš, Novák (71. Lukačina) – Havel, Rosenkranc, Vodehnal, Nesvadba – Janouš, Schmidt (70. Blaško).

Chuderov: Fousek – Žárský, Dvořák, Strnad, Špaček – Tikovský (75. Hnízdil), Moučka, Guttmann, Krok – Gabriel, Hladík (85. Borkovec).

ZPRACOVAL Jiří Šlaj