Potřebujeme tři body jako sůl. Soupeř má velmi kvalitní obranu, když doposud inkasoval jen sedmnáct branek, ale na to se nesmíme ohlížet. Musíme se zaměřit hlavně na náš výkon a bezpodmínečně zvítězit,“ říká před utkáním trenér Severočechů Svatopluk Habanec.

Jeho tým v doposud posledním utkání 2. ligy prohrál 0:1 na hřišti Jihlavy. „Trápí nás proměňování šancí. I proto jsme ve středu sehráli přátelské utkání s Neštěmicemi, ve kterém jsme vyhráli 7:2. Snad se střelecká pohoda přenese i do zápasu s Třincem,“ přeje si Habanec.

Ten bude muset znovu řešit problémy se sestavou. „Kapitán Dvořák má stále natažený stehenní sval, takže hrát nemůže. Kvůli žlutým kartám navíc nebude ani útočník Karlík,“ prozrazuje kouč, který zná sílu svého soupeře.

„Třinec má zkušený kádr v čele s Chlebkem, který hrál dříve ligu. Nebezpeční jsou hlavně ze standardek, ty si musíme ohlídat,“ má jasno.

A s jakou taktikou jeho svěřenci do zápasu s Třincem nastoupí? „Musíme hrát naši nátlakovou hru a pokusit se dát co nejrychleji branku,“ nabádá Habanec.