Terén nebyl nakloněn kombinační hře, přesto se o ni oba týmy vytrvale snažily. „Zápas měl dobrou kvalitu. Poprvé jsme si od podzimu zahráli na přírodní trávě,“ řekl po úspěšném vystoupení svého týmu kormidelník Chlumce Milan Česlák.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a prezentovali se dobrým pohybem. Jako první se dostali až před gólmana Kubce, ten však velmi dobře zasáhl. „Prvních dvacet minut bylo vidět, že hosté přijeli odčinit předchozí zaváhání,“ připustil Česlák.

Rozhodující okamžiky zápasu se udály za sebou. Při průniku kamenický obránce zatáhl jako poslední za záchranou brzdu a byl vyloučen. „Navíc jsme z hranice šestnáctky standardní situaci proměnili ve vedoucí branku,“ řekl k povedené situaci Česlák.

Druhý úder následoval brzy poté a Chlumec rázem mířil za vítězstvím. Za klíčové označil momenty i kouč domácích. „Vyloučení a dvě slepené branky rozhodly o našem tříbodovém zisku.“

I přes nepříznivý vývoj si hosté ještě kufry nebalili a po změně stran se přiblížili na dostřel jedné branky. Jenže rychlá odpověď v podobě dalšího gólu už ukončila jakoukoliv snahu o zvrat. „Pak už soupeř míč jenom nakopával a naše obrana to zvládla na jedničku,“ pochválil Česlák.

Jedinou kaňkou na výkonu chlumeckých je pět žlutých karet. „Dostáváme je za zbytečné protesty a debaty s rozhodčím,“ pokáral Česlák.

Chlumec – Česká Kamenice 3:1

Branky: Česlák, Schmied, Škultéty – Marek. Rozhodčí: Týřl. ŽK: 2:5. ČK: Štádler (Č. Kamenice). Diváků: 80.

Chlumec: Kubec – Šimák, Ausprung, Procházka, Durlin, D. Škultéty (Blažek), Vyšata, Peteřík, Chrudimský – Česlák (Jakubec), Schmied (Mach).

Zpracoval Jiří Šlaj