Na soustředění v Roudnici, kde se Arma připravuje na start naší nejvyšší soutěže, s týmem trénují i dva nováčci – Marcel Lička a Jan Polák.

Oba jmenovaní jsou na severu Čech na týdenní zkoušku. „Máme je tu do sobotního odpoledne. Po přípravném zápase jim řeknu, zda s nimi podepíši smlouvu nebo ne,“ řekl na adresu zkušených hráčů trenér Army Svatopluk Habanec.

Záložník Marcel Lička, bratr slavnějšího Maria Ličky, působil v minulé sezoně na Kladně a ještě o víkendu byl v základní sestavě přípravného utkání mezi Slavií Praha a právě Kladnem.

Bude mít, v případě podepsání smlouvy s Ústím, Lička šanci prosadit se v záloze? Zde jsou již teď zkušení hráči Doležal s Martykánem.

“Uvidíme, jak se tu aklimatizuje a jak si sedne s spoluhráči se záložní řady,“ uvedl Habanec.

Druhá akvizice, tentokrát posila do zadních řad, Jan Polák je odchovancem libereckého fotbalu. Za seniorský tým sehrál pod Ještědem 47 prvoligových startů.

S týmem trénuje i nejlepší střelec krajského přeboru Václav Laušman. Ve 26 utkáních se trefil jedenatřicetkrát. „Je pravda, že je to kanonýr, ale nesmíme zapomenout, že to pro něj bude obrovský skok. Zatím je vidět, že má herní deficit. Musí zapracovat i na fyzičce,“ zhodnotil mladíka kouč Army.

Kromě Laušmana je v týmu i střelec Gnahoui z Beninu, jenž oblékal dres divizních Brozan. Oba nemají zkušenost ani s druhou ligou a nyní se perou o místo na nejsledovanějším postu útočníka.

„Momentálně tu máme šestici hráčů, kteří bojují o svoje triko na pozici útočníka. Ještě jeden k nám zřejmě přijde na zkoušku. Během přáteláků a fyzických testů si o nich musím udělat obrázek,“ dodal k útočné síle Habanec, který tak všech 19 hráčů širšího kádru využije dnes od 16.30 v přípravě v Roudnici proti druholigové Viktorii Žižkov.