„Do ligy vstoupíme natěšení a namotivovaní. V prvních pěti kolech máme celkem drsný los, každý zápas pro nás ale bude mít kouzlo, budeme se rvát jako lvi. Body se počítají až na konci a pokud skončíme do 14. místa, bude to pro nás obrovský úspěch,“ nechal se slyšet Habanec.

Ústečtí fotbalisté vstoupí do sezony nedělním zápasem proti Mladé Boleslavi. Sestava podle slov trenéra začíná dostávat podobu. „Jsem rád, že se nám podařilo vhodně doplnit kádr i když bylo složité ho dát dohromady. Snažili jsme se vytvořit konkurenci na jednotlivých postech a to se nám povedlo,“ řekl.

A jaké změny se v létě v sestavě Army udály? Na hostování z jiných klubů zamířilo na sever Čech hned osm hráčů (Doležal, Jindráček, Veverka, Vrtělka, Kraut, Buček, Polák a Krbeček). Na přestup z Karlových Varů má navíc namířeno Gibala. „Ještě mi nepřišly jeho přestupní lístky, prý už jsou ale odeslané. U Vrtělky a Poláka ještě musíme dořešit administrativu. Věřím, že se vše stihne do konce týdne,“ prozradil sportovní manažer Stanislav Pelc.

Ústečtí fotbalisté stráví kvůli rekonstrukci vlastního stadionu celou sezonu v teplickém azylu. I přesto ale očekávají, že si na jejich zápasy diváci cestu najdou. „Na první zápas vypravíme z Ústí dva autobusy, ale hlavní skupinka fanoušků přijede auty po vlastní ose. Zaregistrovali jsme i nárůst prodeje permanentních vstupenek. Zatímco loni jsme prodali čtyři, letos už asi čtyřicet,“ řekl Pelc.

Podle slov manažera týmu očekávají Ústečané průměrnou návštěvnost domácích zápasů někde mezi dvěma a třemi tisíci. „Samozřejmě se to těžko odhaduje. Na Teplice loni chodilo čtyři až pět tisíc lidí. Kdyby na nás v průměru přišli dva až tři tisíce, byli bychom spokojení,“ přiznal Pelc s tím, že si pamatuje doby, kdy na zápasy Army chodilo do Ústí i sedm tisíc diváků. „Na divizní derby s Neštěmicemi skutečně chodilo hodně lidí. Dnes je ale jiná doba a asi chvíli potrvá, než se fanoušci vrátí na tribuny,“ řekl Pelc.

Podobný názor zastává i pověřený předseda představenstva FK Ústí Jiří Dušek. Věřím, že až budeme mít v Ústí postavený nový stadion s kapacitou čtyř tisíc míst a pokud se udržíme v lize, tak ho budeme mít neustále plný.“

„Doufám, že bude na naše zápasy chodit spousta lidí. Dva plné autobusy se možná na tribuně v Teplicích ztratí,“ zůstává trochu skeptický kapitán týmu Lukáš Dvořák.

A jaké šance má nováček ligy na záchranu v soutěži? „Těžko říct, myslím, že se s námi o toho pomyslného černého Petra bude prát zhruba pětice klubů, které mají rozpočty na podobné úrovni jako my,“ říká Habanec.

Jeho tým považují bookmakeři sázkových kanceláří za jasného outsidera ligy, na sestup Army vypsali velmi nízký kurz 1,35:1. To ale trenéra Army nijak nerozhodilo. „Před loňskou sezonou také ve Sportu psali, že sestoupíme. Já to ale použil jako motivační prvek. Koupil jsem patnáct výtisků a před zápasem ve Vítkovicích jsem je rozdal klukům. Z deseti zápasů jsme pak osm vyhráli, jeden remizovali a jeden prohráli,“ řekl Habanec s tím, že právě podobné věci dokážou jeho tým vyhecovat.

„Není potřeba říkat, jak moc se na ligu těšíme. Polovina kluků s ní nemá žádné zkušenosti, je to jako splněný sen. Tím to ale nekončí, chceme udělat další krůček a kdyby se nám podařilo se zachránit, byl by to obrovský úspěch,“ dodal na závěr kapitán FK Ústí Lukáš Dvořák.

Přišli: Doležal, Jindráček, Veverka (všichni hostování z Teplic), Buček, Kraut (oba hostování z Ostravy), Polák (hostování z Liberce), Vrtělka (hostování ze Zlína), Krbeček (hostování z Plzně), Gibala (přestup z K. Varů).

Odešli: Mišák (konec hostování z Úval), Melunovič (konec hostování z Teplic), Brožík (konec hostování z Plzně), Rudnytskyy, Porcal (oba v přípravě Varnsdorfu), Šmrha (hostování v K. Varech), Kaňa (hledá si angažmá).