„Panu Řízkovi u nás skončila smlouva a rozhodli jsme se, že ji neprodloužíme. Víc to nemá cenu komentovat,“ řekl včera Deníku šéf Českého lva Robert Lesche. Podle jeho slov už si ale vedení klubu našlo náhradu.

„Ve čtvrtek se k našemu týmu připojil nový trenér, kterým je Tomáš Novák,“ prozradil Lesche.

U bývalého kapitána FK Ústí půjde o vůbec první trenérskou zkušenost, doposud totiž nastupuje k zápasům v dresu divizního Řezuz Děčín. „Samozřejmě bychom chtěli, aby se Tomáš naplno věnoval jen trénování našeho týmu. Budeme s ním o tom ještě jednat,“ nechal se slyšet šéf neštěmického klubu.

Ten v pondělí zahájil přípravu na novou sezonu v provizorním složení. Tréninky prozatím vede asistent kouče Martin Beránek. „Na prvním tréninku se nás sešlo patnáct, tři hráči jsou ještě na dovolené. Plán přípravy mám připravený, ale s příchodem nového trenéra asi ještě dojde ke změnám,“ řekl Beránek, který týmu na tento týden naordinoval fyzickou přípravu.

„Zatím je to zaměřené na kondici a rychlostní vytrvalost. Za týden budeme trénovat s míčem a na závěr přípravy nás čekají i přátelské zápasy,“ prozradil Beránek.

Neštěmice se podle jeho slov střetnou s ligovým dorostem Teplic či divizními Brozany.

A jaké budou cíle týmu, který v loňské sezoně skončil na druhé příčce tabulky? „Máme mladý, perspektivní kádr jako loni, nijak jsme neoslabili ani neposílili. I naše cíle tedy budou podobné. Budeme chtít předvádět pěkný fotbal,“ prozradil na závěr Lesche.

V pátek zahajuje přípravu na novou sezonu i druhý zástupce Ústecka v soutěži – celek Střekova.