Trojice hráčů v čele s Aloisem Hyčkou si na pažitu rovná židle. Zbytek kádru a realizačního týmu se líně šourá z buněk, kde je relativně příjemný chládek. Jako poslední z hráčů opouští provizorní šatny kapitán Lukáš Dvořák.

Když už je všech dvacet svěřenců trenéra Habance ve třech řadách, stále se čeká na jednoho důležitého člověka z realizačního týmu. „Kde je Ravanelli?“ ptá se spoluhráčů Michal Doležal na vedoucího mužstva Josefa Kolenatého, jenž se trochu opozdil.

Focení nebylo až tak dlouhé, ale někteří hráči nevěděli, kam si mají stoupnout.

„Lojzíku, běž dozadu, jsi z nás největší,“ řekl na adresu nejmenšího hráče Ústí Hyčky šprýmař Doležal, který se staral o dobrou náladu. “Chybí nám tu ještě Standa Špelc,“ komentoval vtipně absenci sportovní manažera Army Stanislava Pelce Michal Valenta.

Všech dvacet hráčů si pak oddychlo, když focení skončilo. I trenér Habanec, který už má jasno, kdo z dvojice Novák – Buček bude chytat premiérový zápas v 1. lize proti Mladé Boleslavi.

„Dal jsem přednost Radimu Novákovi,“ odtajnil kouč jediný otazník v sestavě.

Do hřiště pak může počítat s kompletním kádrem a jeho základní jedenáctku budou tvořit téměř všichni hráči, kteří nastoupili v posledním přípravném duelu proti Mostu. „Sestava bude z osmdesáti procent stejná,“ uvedl trenér.

A co bude zítra platit na Středočechy?

„Je to velmi útočně laděné mužstvo, které má jména jako Táborský, Kulič, Mendy, Sylvestre či Chramosta. Tahle pětice nás v obraně hodně prověří. Nebudeme chtít hrát žádného zanďoura. Ale zase s nimi hrát totálně otevřenou partii nemůžeme. Musíme se poučit z chyb, které jsem napáchali v utkání s Mostem. Jejich hráči nám chodili sami na brankáře. Kdybychom měli takové díry v obraně, tak by nás Boleslav určitě potrestala. Takže na protivníka půjdeme se zdravým sebevědomím. Odevzdat maximum. Každý bod se bude počítat,“ konstatoval Habanec.

Asi největším postrachem pro hráče nováčka Gambrinus ligy bude uhlídání štírka v záloze Středočechů, Ludovica Sylvestreho.

„Určitě to bude složité, ale já bych ještě vyzdvihl Mendyho, který má výborné tahové manévry s míčem po pravém křídle. Proto si myslím, že tito hráči budou strůjci úspěchů tohoto mužstva,“ varoval před technicky skvěle vybavenými záložníky Boleslavi nejmladší kouč v první lize.

Do utkání bude Habanec moct počítat se všemi posilami. „Momentálně není Zachariáš s Veverkou v té úplně nejlepší kondici. Proto nebudou nachystaní do hry, ale k dalším utkáním by už měli být k dispozici,“ dodal.

Vrtělka: Jen nováčkovský elán nám nepomůže

Po Michalu Doležalovi druhý nejzkušenější hráč fotbalistů Ústí, Vít Vrtělka, věří, že Ústí nebude hrát jen druhé housle.

Jak hodnotíte přípravu na ligu?
Já už pár příprav zažil a nemyslím si, že by se tato od těch ostatních něčím odlišovala. První tři týdny byly náročné a pak už se ladila herní průprava v přátelských zápasech.

Byl jste tu v nově rodícím se kádru úplně první novou tváří. Ulevilo se vám, že jste si po pár týdnech s trenérem plácli?
Už po utkáních s Jabloncem a Libercem mi kouč řekl, že se hodím do kádru a že se musí ještě doladit administrativní náležitosti se Zlínem, odkud jsem tu na půlročním hostování.

Zvykl jste si na nové spoluhráče?
Neznal jsme tu předtím nikoho, ale kluci jsou v pohodě. Ústí je menší klub, něco jako ve Zlíně. Každý se s každým zná.

V neděli pro vás začíná liga. Ale ještě předtím jste se fotili na společnou fotku. Bavilo vás to?
Bavilo. Sice je extrémní počasí, ale jednou za půl roku se to dá zvládnout.

A teď k zápasu s Mladou Boleslaví. Nastoupíte v základu a co si myslíte o soupeři?
Ještě nevím, zda nastoupím nebo začnu na lavičce náhradníků. Navíc Ústí bude hrát po strašně dlouhé době první ligu, tak budeme těžit z toho nováčkovského elánu. Ale jen ten nám nepomůže, musíte prokázat i svojí kvalitu. A Boleslav na úvod je hratelná. Ono se řekne, že je to těžký protivník, ale mnohem lepší, než začínat proti Příbrami.