Severočeši v teplickém azylu a před slušnou více jak třítisícovou návštěvou překvapili útočným fotbalem, zahodili však řadu vyložených šancí a Valenta dokonce i penaltu. K tomu si dal Polák vlastní gól.

„Nejsem zklamaný z výkonu, ale z toho, že jsme nezískali ani bod. Na ten jsme totiž měli,“ povzdechl si trenér poražených Svatopluk Habanec. „Zaplatili jsme nováčkovskou daň v produktivitě a kalich hořkosti jsme si vypili do dna při neproměněné penaltě ve druhém poločasu,“ poukázal na jeden z klíčových okamžiků.

To běžela 66. minuta, když Valenta mohl z penalty snížit na 1:2. Míč ale poslal vysoko nad branku Millera.

„Mířil jsem nahoru, ale podjela mi stojná noha,“ kál se pravidelný exekutor pokutových kopů Michal Valenta, který se mýlí jen zřídkakdy. „Je škoda, že tentokrát jsem to nezvládl,“ zavrtěl hlavou.

„Kdyby domácí dali tu penaltu, mohli být zpátky ve hře,“ uvědomoval si trenér hostů Karel Stanner. Jenže se tak nestalo a Mladá Boleslav si závěr zkušeně pohlídala.

Hosté v úvodu přečkali několik šancí Ústí a ve 26. minutě se ujali vedení, když jejich nejlepší hráč Sylvestre zakončil rychle rozehranou standardku. Jejich vítězství zvýraznil v 57. minutě vlastním gólem po nešťastném odrazu miče Jan Polák.

„Očekávali jsme, že domácí budou nabuzeni. Ti však i vinou nervozity nezúročili své šance. Nám pomohl první gól, následně jsme přežili vyrovnání a pak přišel druhý gól,“ oddechl si Stanner.

I přes porážku odešli Ústečané ze hřiště se ctí a za potlesku fanoušků.

„Prohra nás pochopitelně mrzí, ale od toho zápasu se můžeme odrazit. Budu se snažit dostat kluky do psychické pohody a doufám, že příště se nám bude dařit lépe. Podali jsme výkon na hranici našich možností. Ale ty chyby se nesmí opakovat, jinak budeme brečet pořád,“ ví kouč Habanec, jehož potěšila solidní návštěva. Na Stínadla si našlo cestu 3312 diváků.

„Přijeli lidé z Ústí, přišli se podívat i místní, to mě mile překvapilo,“ svěřil se.

Severočeský tým zřejmě přišel o dva hráče. Krajní obránce a kapitán Lukáš Dvořák si natáhl sval a zápas pro něj v poločasu skončil. Ještě před utkáním se od týmu odpojil vytáhlý univerzál Pavel Karlík, který nejspíš zamíří do Třince.

„Nezbývá nám, než sehnat ještě jednoho obránce,“ uvažuje Habanec, jehož tým v dalším kole cestuje za soupeřem do Brna.

FK Ústí - Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 26. Sylvestre, 57. Polák vlastní. Rozhodčí: Kovařík – Ubias, Jiřík. ŽK: Martykán, Doležal, Hyčka – Rolko, Kalina, Řezníček. Diváci: 3312.

Ústí: Novák – Hyčka, Polák, Valenta, Dvořák (46. Franc) – Doležal, (67. Jindráček), Martykán, Vrtělka, Volek – Kraut (76. Benčík), Krbeček. Trenér: Habanec.

Mladá Boleslav: Miller – Brunclík, Janíček, Rolko, Kalina – Mendy, Opiela, Sylvestre, Táborský (75. Sedláček) – Kulič (90. Řezníček), Bulut (81. Chramosta). Trenér: Stanner.