Tradiční penaltový exekutor Army ale selhal, jeho střela mířila vysoko nad a dopsala smutný příběh o výsledkově nepovedeném startu Ústí do ligy.

„Myslím, že kdybych tu penaltu dal, tak by zápas dopadl úplně jinak. To, že nemáme ani bod, beru na sebe,“ říkal po utkání smutným hlasem Valenta. „Chtěl jsem to dát nahoru, ale podjela mi stojná noha,“ litoval.

Přitom ještě ve 26. minutě by si na dvougólovou porážku Severočechů vsadil málokdo. Nováček nejvyšší soutěže nastoupil s elánem a vytvářel si jednu gólovou příležitost za druhou. „Šancí jsme měli skutečně dost, ale ani jednu jsme bohužel nevyužili. První branku jsme dostali po naší nepozornosti a druhou jsme si pak dali sami,“ hlesl špílmachr FK Ústí Jan Martykán.

Jeho slova byla pravdivá. První gól dostali Ústečané po ojedinělé chybě v obraně, druhý v 57. minutě vsítil do vlastní brány po nešťastném odrazu míče stoper Polák.

„Oni měli dvě šance a dali z toho dva góly,“ kroutil hlavou Valenta.

„Bylo vidět, že chceme hrát, a když jsme se nebáli, tak jsme soupeře i překvapili. Vyšlo nám pár pěkných kombinací, jen škoda té koncovky,“ litoval Martykán, jehož slova vzápětí potvrdil i obránce Valenta. „Bavili jsme se o tom s klukama v kabině, že hrát můžeme s každým. Jsou to také jenom lidi, stejně jako my.“

I přes konečnou porážku 0:2 si Severočeši vysloužili potlesk slušně zaplněných tribun. „Atmosféra byla super. Byl jsem překvapený, kolik přišlo lidí. Moc jim za to děkujeme a doufáme, že jim příště předvedeme něco lepšího a že přijdou znovu,“ přeje si zkušený stoper Valenta.

Další příležitost budou mít fanoušci Army už za týden, kdy jejich klub cestuje na hřiště brněnské Zbrojovky. Další domácí zápas pak sehrají za dva týdny s Libercem.