Na rozdíl od Neštěmic, které už nebude trénovat Marián Řízek, zůstává u kormidla Střekova kouč Petr Čítek.

Na prvním tréninku se sešlo dvanáct hráčů. „Na to, že jsou prázdniny a bylo takové vedro, se nás tu sešlo hodně. S týmem netrénuje Jirka Žaba, jenž si hledá nové angažmá. Pravděpodobně z pracovních důvodů skončí Pavel Vosyka,“ uvedl vedoucí týmu Ladislav Příhoda.

Pro nadcházející sezonu by chtělo vedení přivést do kádru pár nových tváří.

„Nemá zatím cenu říkat, o koho se jedná. Jsou to jména převážně z nižších soutěží. Nejvíce nás tlačí bota na postu stopera. Máme sice nějaké alternace, kdy se střídají Vošahlík se Stárkem, ale rádi bychom typ hráče, kterým byl když ještě hrál Petr Čítek. A samozřejmě by se nám hodil i kreativní záložník a útočník. Prostě ta celá kostra týmu,“ dodal Příhoda s tím, že sehnat kvalitní fotbalisty do této soutěže je velmi těžký úkol.

Jediné, co doznalo větších změn je tak zázemí klubu z pod hradu Střekova. Po pětadvaceti letech se obměny dočkaly sprchy, kabiny a toalety. Práce na zkrášlení společných prostor začaly hned po skončení soutěže, v půlce června. Trvaly skoro měsíc.

„Pěkně to tam prokouklo. Už to chtělo změnu k lepšímu. Předělaly se kabiny, zejména u hostů, záchody a sprchy. Na ty kachličky tam se už nedalo dívat. Práce se stihly akorát do pátku, kdy měli kluci první trénink před novou sezonou,“ pochválil si zrekonstruované prostory vedoucí klubu.

Jak už dříve řekl trenér Střekova Petr Čítek, tak uplynulá sezona patřila k těm průměrným.

„Loňská sezona nebyla zase tak ideální. Nakonec zavládla spokojenost. Výsledky zůstaly za očekáváním,“ přiznal kouč. Vedení si také už vytipovalo soupeře pro přípravná utkání. „Na sto procent máme zajištěné venkovní utkání 18. července v Českých Kopistech a pak už budeme hrát na vlastním hřišti. 31. července proti Modlanům a v generálce před soutěží hostíme 4. srpna Jílové. Ještě bychom chtěli sehrát jeden duel v tomto týdnu, ale to je prozatím v jednání,“ zrekapituloval Ladislav Příhoda.