Poté, co nevyšel přestup na Apeninský poloostrov, zamířil robustní útočník do týmu Třince, který hraje pravidelně druhou ligu. Tam bude hostovat půl roku s případnou opcí na další půlrok.

Ještě na podzim se Karlík jako útočná síla Army trefil do sítě Třince, teď bude oblékat dres dřívějšího soka. „Měl jsem dost času na přemýšlení. Poté, co nevyšlo zahraniční angažmá ve druhé italské lize, jsem měl několik nabídek z českých soutěží,“ odtajnil možnosti Pavel Karlík.

Jednalo se o Čáslav, Vlašim a Sezimovo Ústí, kam se jel útočník Army osobně podívat. „Tam to nebylo vůbec podle mých představ a nešlo o peníze, ale o zázemí, tréninkové podmínky a komunikaci trenéra s hráči,“ odůvodnil ztroskotání jednání o možném druholigovém angažmá.

Na čem ztroskotal odchod na jih Evropy ? „To netuším, manažer měl ústní dohodu, která byla před podpisem. Těšil jsem se tam,“ řekl Karlík.

V případě Třince šlo o úplně jiné jednání. „Přijeli za mnou do Ústí, Třinec má posílený a kvalitní kádr. Chtějí hrát nahoře a klidně i postoupit do Gambrinus ligy,“ dobře ví Karlík. Navíc je Třinec stabilním účastníkem druhé ligy. „Neberu to jako krok zpátky. Měl bych být spokojený“ myslí si vytáhlý forvard, který okusí jiné prostředí.

Zpracoval Jiří Šlaj