Perspektivní celek Chlumce nehlásí žádné velké změny. Zůstává v něm jeho lodivod Milan Česlák a všichni hráči. „V úterý jsme se poprvé sešli, příští týden už se uvidíme třikrát. Na programu bude vytrvalost, kondička a seznámení s míčem,“ prozradil ostřílený kouč Milan Česlák. V Chlumci už mají naplánovaný první „mistrák“. Odehrají ho v neděli v 17.00 hodin na půdě silné Krupky.

„Poslední červencový den se zúčastníme turnaje v Březinách a o týden později dalšího turnaje nedaleko Děčína, kde se utkáme s Juniorem a Svádovem,“ přiblížil další plány přípravy Česlák.

Velké Březno, které v loňském ročníku bojovalo až do posledního utkání o záchranu v 1.A třídě hlásí první zásadní změny. „Ano, je to pravda, jsem novým trenérem Velkého Března,“ potvrdil nám bývalý trenér svádovské družiny Roman Kratochvíl.

V úterý se mu na tréninku hlásilo něco málo přes polovinu kádru. „A začali jsme docela zostra, protože start se nám neúprosně blíží,“ dobře ví Kratochvíl.

Jeho tým bude pasován k hlavním favoritům celé soutěže. „Nechceme hlásit do světa, že postoupíme, ale už na podzim se chceme pohybovat v horních patrech tabulky,“ přeje si nový kouč.

Největší zemětřesení zažil bývalý Kratochvílův celek Svádov. „Není jednoduché obsadit pozici hlavního trenéra, ale usilovně jednáme s Pavlem Kettnerem a vše je na dobré cestě,“ poskytl čerstvé informace předseda klubu František Kolman.

Mnohem více vrásek na čele způsobil stav hlavní hrací plochy. „Už jsme se na to nemohli dívat,“ řekl k tomu Kolman. První trénink se tak mohl uskutečnit. „Máme i finanční problémy, které nám zanechalo vedení před námi, snad se konce podzimu zmátoříme,“ přeje si jeho šéf.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj