Ústecký kouč a brněnský rodák Svatopluk Habanec před zápasem avizoval, že nuda v Brně nebude. A měl pravdu. O atraktivnost se starali právě jeho hoši, kteří dvou gólech Doležala a jednoho Krauta vedli snadno už 3:0. Až v úplném závěru Dostálek korigoval.

„Jsem spokojený jak s výsledkem, tak i s naší hrou. S trochou nadsázky mě naše výhra netěší na 120 procent, protože z Brna pocházím a Zbrojovce pořád fandím,“ radoval se Habanec.

„Vezeme tři body, až na šanci Rabušice a nedisciplinované hry v posledních pěti minutách zápasu, jsme domácí do ničeho nepustili.“

Kouč přiznal, že týmu naordinoval účelnou hru zezadu a na brejky.

„My si zatím nemůžeme dovolit hrát nějaký hurá systém, ligu teprve ochutnáváme. To, že se nám tady podařilo vyhrát 3:1 značí, že jsme do hry dali velké srdce. A to jsme ještě mohli pár branek přidat, ale to už by bylo na nováčka asi silné kafe,“ pousmál se Habanec.

FC Zbrojovka Brno– FK Ústí nad Labem 1:3 Poločas: 0:2.

Branky: 87.Dostálek– 7.Kraut, 43.a 63.zpen. Doležal.

Rozhodčí:
Příhoda 2– Vysloužil, Moláček. ŽK: Krbeček, Volek. Diváci:3025.

Zbrojovka: Bureš 3– Červinek 5, Jílek 5, Trousil 5, Husár 5 (67.Hodek)– Chlup 4, Dostálek 3, Křeček 5 (46.Okleštěk 4), Polách 5, Kalabiška 4 (67.Střeštík)– Rabušic 3.Trenér: Večeřa.

Ústí nad Labem: Novák 2– Valenta 2, Džuban 3, Polák 2, Vrtělka 2– Doležal 1 (72.Franc), Zachariáš 2 (88.Gibala), Martykán 1, Volek 2– Kraut 2, Krbeček 3 (81.Jindráček). Trenér: Habanec.