Michale, severočeské derby s Teplicemi se blíží, jak se na něj těšíte?
Všichni se na to moc těšíme, je to poprvé v historii, kdy se Ústí utká s Teplicemi v lize. Pro lidi z regionu to bude velká událost.

V dresu Teplic jste dlouho hrával, už jste někdy nastoupil proti nim?
Proti Teplicím jsem si v lize zahrál dvakrát v době, kdy jsem byl na hostování v Hradci. Jednou jsme vyhráli a jednou remizovali.

Jak probíhá příprava na derby, je něčím specifická?
Do zápasu zbývají ještě tři dny. V neděli už ale začne taktická příprava. Specifická ale nebude. Příprava ve fotbale nerozhoduje. Záleží na tom, jak to komu sedne na hřišti.

Spousta ústeckých hráčů dříve oblékala právě dres Teplic, mohla by to být vaše výhoda?
To nevím, Teplice znají ústecký kádr také velmi dobře. Na druhou stranu by mohla být naší velkou výhodou psychika, protože my nemáme co ztratit, ale Teplice, kdyby ten zápas nezvládly, tak by to pro ně bylo hodně špatné.

Co říkáte tomu, že jsou po čtyřech kolech Teplice v tabulce až za vámi?
Je pravda, že měly na začátku teoreticky lehčí soupeře než my a udělaly dva body. Od nás se nic nečekalo a máme čtyři. Asi pro většinu lidí je to překvapení.

Bavíte se v kabině se spoluhráči o blížícím se derby?
Bavíme se o tom celý týden, pro každého hráče, který do zápasu zasáhne, to bude velký svátek. Čekáme velkou návštěvu, pokud přijde pod osm tisíc lidí, tak to bude velké zklamání.

Vypíšete proti svému bývalému zaměstnavateli v kabině nějakou speciální prémii?
Určitě vypíšu a myslím si, že nebudu jediný. Zatím ale nevím jakou.

Informace pro fanoušky

FK Ústí pořádá pro fanoušky zájezd na derby FK Ústí – FK Teplice (pondělí, 18.00) s odjezdem v 16.45 hodin z parkoviště u zimního stadionu. Zájemci se mohou hlásit na tel. 721 785 001 nebo e-mailu: ondra@fkusti.cz.

Stadion bude pro fanoušky otevřen od 16.30 hodin, pokladny stadionu však již od 16.00. Pro kotel teplických fanoušků bude vyhrazen sektor 15 a pro kotel ústeckých fanoušků bude vyhrazen sektor 36.

Při střetnutí budou mít hráči FK Ústí k dispozici kabinu hostí, usednou ale na lavičku domácích.