Svěřence Petra Čítka čeká premiéra v soutěži až dnes. Po vydatných srážkách minulou sobotu byl jejich domácí duel s Horním Jiřetínem odložen, dohrávat se bude v jiném termínu.

„Nakonec začínáme první kolo venku. Štětí je soupeř, kterého můžeme porazit, máme s ním střídavé výsledky. Jedeme k nim s cílem bodovat,“ sdělil trenér Osady Petr Čítek.

V sestavě se pravděpodobně neobjeví Habrdle a Václav Novotný, kteří mají antibiotika. „Do sestavy se vrací Pešta. Prosadit se musíme kombinačním fotbalem a hrou ze zajištěné obrany. Máme mladé bojovné družstvo, tak doufám v dobrý vstup do soutěže,“ přeje si Čítek. Utkání se hraje dnes od 10.15 hodin.

Co dohánět má loňský druhý celek krajského přeboru Neštěmice. „Do Modré jedeme odčinit zaváhání z prvního kola. Modrá má zkušený celek, prosadit se chceme kombinační hrou po zemi a rychlou přechodovou fází,“ nastínil taktiku asistent trenéra Martin Beránek.

A v tomto snažení už jim na hřišti pomůže i jejich trenér Tomáš Novák. „Tím vyztužíme obranu. Musíme se poučit z chyb, které jsme udělali a více mezi sebou komunikovat,“ nabádá Beránek. Výkop utkání je zítra v 17 hodin.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj